Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Bloodlines 2 nadchodzi!

Paradox po piętnastu powraca z utęsknioną przez graczy linią. Choć dotychczas istniały wyłącznie pogłoski o powstawaniu kolejnej odsłony serii, niedawno studio oficjalnie potwierdziło, że fani doczekają się „Bloodlines 2”. 

Same informacje to nie jedyne, co udostępnił Paradox. W Sieci pojawił się również zwiastun nadchodzącej gry.

Za „Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2” odpowiada Hardsuit Labs, fabuła została rozpisana m.in. przez Chrisa Avellone’a („Planescape: Torment”, „Fallout 2”), a nad projektem czuwa Brian Mitsoda, odpowiedzialny za pierwszą część. Akcja nowej odsłony ma mieć miejsce we współczesnym Seattle – ten wybór motywowany jest tym, że miasto stoi na granicy przeróżnych konfliktów, novum z tradycją, technologii z rozwiązaniami staromodnymi, a to wszystko ma być elementem rozgrywki, ponieważ twórcy nie mają zamiaru unikać polityki, tyle tylko, że postarają się przedstawić rację obu obozów i to zadaniem gracza będzie decyzja, po której stronie sporu się opowie.

Gra będzie RPG-iem z elementami symulacji (ponoć zbliżonymi do tych z „Dishonored”). Jednak clou rozgrywki ma być rozbudowana ścieżka wyborów, które mają nieść za sobą realne konsekwencje dla gracza i świata przedstawionego. Studio daje także sygnał, że problem żywienia się krwią i wynikających z tego dylematów moralnych również znajdzie swoje miejsce w produkcji.

Gra ma pojawić się na rynku na początku przyszłego roku na PC (Steam, GOG, Epic Store) i konsolach (PS4, XBOX One). Obecnie trwają zapisy na preorder trzech pakietów, różniących się zawartością. Ponadto twórcy zapowiedzieli, że tytuł otrzyma po premierze dwie mniejsze historie i jedno duże rozszerzenie – udostępnione zostaną zaś w ramach sezonowej przepustki, „Season of the Wolf”.