Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Boss Monster – nowa gra karciana utrzymana w pikselowym klimacie!

We wrześniu w Polsce pojawiła się Boss Monster. Wyczekiwana przez fanów gra miała swoją premierę na popularnej imprezie Pog(R)adajmy, odbywającej się równocześnie w 14 miastach, m.in. w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi. Chcecie zgładzić w podziemiach kilku legendarnych bohaterów? Jeśli tak, to „Boss Monster” jest propozycją dla Was.

„Boss Monster” to samodzielna gra karciana, która rzuca graczy w wir niezwykłych przygód. Mają zmienić się w złoczyńców rodem z gier wideo i zbudować zabójcze podziemia. Gracze rywalizują starając się zwabić i zniszczyć jak największą liczbę poszukiwaczy przygód. Ale uwaga! Muszą stworzyć podziemia tyleż atrakcyjne, co śmiercionośne, inaczej słabowici bohaterowie gotowi ich pozabijać!

Skąd pomysł na grę? Zaczęło się od fascynacji starymi, klasycznymi grami wideo, potem pojawił się pomysł… A gdyby tak odwrócić stereotypowe role i wcielić się w potwora, który ma za zadanie zwabić i zgładzić bohaterów, odebrać im dusze? Czy nie było by fajnie gdyby potwory, czyli rywalizujący ze sobą gracze, budowali lochy z pułapkami, śmiertelny tor przeszkód dla bohaterów?

Twórcy gry – bracia Chris i Johnny O’Neal – zbierali fundusze na publikację gry za pomocą crowdfundingowej platformy Kickstarter. Mieli nadzieję uzbierać 12 tysięcy dolarów, obawiali się jednak, że kwota może okazać się zbyt wysoka. Nieoczekiwanie w ciągu 30 dni udało im się zebrać zawrotną sumę 215 tysięcy dolarów. Był to pierwszy sygnał, że „Boss Monster” może spotkać się z dużym zainteresowaniem fanów retro gier.

Od czasu amerykańskiej premiery w lipcu 2013 roku, gra cieszy się rekordowym powodzeniem. Sprzedano już niemal 30 tys. egzemplarzy „Boss Monstera”. Bracia O’Neal, zachęceni sukcesem, rozpoczęli prace nad kolejną częścią. Powstała też aplikacja „Boss Monstera” na urządzenia mobilne. Wywiad z twórcami gry znajdziecie pod tym adresem.

Teraz słynny „Boss Monster” trafił do Polski. Za polską edycję gry odpowiada Fabryka Kart Trefl-Kraków. „Boss Monster” uzupełni serię Trefl Joker Line.

Gracze wcielają się w rolę potężnych bossów, którzy rządzą podziemiami i łakną krwi ciekawskich bohaterów. Za pomocą kart komnat budują swoje lochy, przez które musi przejść bohater.

Ciekawi jak wygląda rozgrywka? Zerknijcie na poniższy materiał wideo.

Źródło: informacje prasowe