Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Californium – gra opracowana w hołdzie dla Philipa K. Dicka

 

Kilka tygodni temu premierę miała gra „Californium”, która powstała w oparciu o twórczość Philipa K. Dicka. Jest ona dostępna na Steamie w wersji na Mac i PC. Twórcy gry określają ją jako „list miłosny do Philipa K. Dicka”. Miejsca rozgrywek są różne: od słonecznej Kalifornii (lata 60) poprzez totalitarny świat rządzony przez ikony takie jak Abraham Lincoln aż do wizji Marsa rządzonego przez roboty – to tylko jeden z wielu rzeczywistości, które wykreował jeden z najsłynniejszych twórców sci-fi.

Mimo że producenci (Darjeeling i Nova Production) inspirowali się twórczością Dicka, to jego nazwisko i stworzeni przez niego bohaterowie nie pojawiają się w grze. Bohaterem jest pisarz Elvin Green, którego mózg powoli wyżerają narkotyki i alkohol.

„Californium” oferuje wiele różnych płaszczyzn. W jednej chwili jesteś człowiekiem przegranym: twoja córka umarła, żona Cię zostawiła, a twoja kariera leży w gruzach. Ale nagle zaczyna do Ciebie gadać telewizja i trafiasz do luksusowego apartamentu i zupełnie nowej rzeczywistości. Potem stajesz się budowniczym robotem na innej planecie, a złe roboty zwracają się przeciwko Tobie…

Gra posiada niepowtarzalną grafikę stworzoną przez Oliviera Bonhomme, a co więcej, idealnie dopasowuje się do słów, które kiedyś padły z ust Philipa Dicka:

Jeżeli uważasz, że ten świat jest zły, powinieneś zobaczyć jakieś inne.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun gry oraz kilka screenów. Grę możecie zakupić za pośrednictwem Steam.

 

californium 01

 

californium 02

 

californium 03