Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Castlevania doczeka się ekranizacji?

Takie przypuszczenia pojawiły się w ostatnim czasie, po tym jak Fred Seibert wziął udział w podcaście „Nick Animation”.

Twórca serialu animowanego „Pora na przygodę!”, zdradził w nim, że pracuje obecnie nad projektem ekranizacji pewnej 30-letniej serii gier wideo, która to pojawiała się w planach różnych twórców od kilkunastu lat. Nie podał dokładnego tytułu tej gry, jednak fani snują dość prawdopodobne teorie, że jest to właśnie seria „Castlevania”.

Platformówka „Castlevania” autorstwa H. Akamatsu pojawiła się na rynku w 1986 roku. Głównymi bohaterami są członkowie klanu Belmontów, pogromców wampirów, którzy walczą z odrodzonym Drakulą.

Do tej pory kilkukrotnie przymierzano się do jej ekranizacji. Pierwszy raz ponad 10 lat temu, jednak projekt nie doszedł do skutku przez strajk scenarzystów, jaki sparaliżował Hollywd. Kolejne podejście to mini serial zapowiedziany rok temu przez Adi Shankara, o którym do tej pory słuch zaginął. Do kinowej adaptacji „Castlevanii” przymierzał się natomiast Paul W.S. Anderson, jednak w 2007 roku projekt przeszedł w ręce Sylvaina White’a, by w końcu w 2009 roku zmienioną wersję ekranizacji powierzyć Jamesowi Wanowi.

Ciekawe czy „Castlevania” będzie mieć więcej szczęścia w rękach Freda Seiberta.Pozostaje czekać na oficjalne informacje od twórcy.

castlevania okładka