Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

CD Projekt Red o Cyberpunk 2077

CD Projekt Red, polska firma odpowiedzialna za grę osadzoną w świecie „Wiedźmina”, wypowiedziała się na temat swojej najnowszej, ponoć bardzo „ambitnej” gry, „Cyberpunk 2077”. Mimo że daleko jeszcze do premiery, bowiem tworzenie gry jest dopiero na bardzo wczesnym etapie, to już zapowiada się ona jako coś wyjątkowego. Dyrektor Marcin Iwiński stwierdził, że w związku z ogromnym sukcesem „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, firma ma spore szanse zrobić coś jeszcze większego.

Iwiński stwierdził, że skala „Cyberpunk 2077” ma być „bardziej ambitna na każdym froncie, zarówno w rozwoju, jak i od strony marketingowej”. Adam Badowski opisuje tę grę jako „nawet lepszą, większą i jeszcze bardziej rewolucyjną” niż seria o Wiedźminie.

„Cyberpunk 2077” przenosi graczy do mrocznej przyszłości (jak i wskazuje data w tytule), gdzie zaawansowana technologia stałą się zarówno ratunkiem, jak i przekleństwem ludzkości. Niestety, nie ma dokładnej daty premiery, być może będzie to rok 2017, być może lata późniejsze. Iwiński twierdzi, że gra wyjdzie wtedy, kiedy będzie gotowa, a stworzenie czegoś naprawdę dobrego wymaga dużo czasu, pracy i cierpliwości.

cyberpunk 2077 2