Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

CD Projekt Red o przyszłości Wiedźmina

 

Na ostatniej konferencji studio zdradziło garść interesujących informacji odnośnie przyszłości marki „Wiedźmin” i kilku innych projektów. W najbliższej przyszłości CD Projekt planuje skupić się na „Gwincie” oraz „Cyberpunk 2077”, choć na ten drugi tytuł przyjdzie graczom trochę poczekać.

CD Projekt Red pochwalił się świetnymi wynikami sprzedaży gier z serii „Wiedźmin”, które sprzedały się w ponad 25 milionach egzemplarzy. Studio opublikowało również znakomite wyniki finansowe za 2016 rok: 584 miliony złotych przychodu i 251 mln zł zysku netto. Nic dziwnego, że pojawiają się pytania o kolejne części najbardziej dochodowego tytułu studia.

„Wiedźmina” zaprojektowaliśmy na trylogię, która nie może mieć czwartej części. Oczywiście, bardzo kochamy uniwersum, któremu poświęciliśmy 15 lat życia, mnóstwo pracy i pieniędzy. Pewnie kiedyś zastanowimy się nad kolejną częścią. Na razie myślimy racjonalnie i realistycznie. Jesteśmy właścicielami praw do gier, są nasze. Marka jest bardzo silna, więc proszę sobie samemu odpowiedzieć… – oznajmił Adam Kiciński, prezes zarządu CD Projekt.

Wydaje się być pewne, że studio nie porzuci „Wiedźmina” i kiedyś zapewne doczekamy się nowe gry z Geraltem, jednak na pewno nie przed premierą „Cyberpunka 2077”, która swoją drogą również jest dość odległa w czasie. Prace nad „Cyberpunk 2077” znajdują się na zaawansowanym etapie, a uczestniczy w nich ponad 300 osobowa ekipa, największa w historii studia.

Jednak w tym roku CD Projekt Red ma zamiar skupić się wyłącznie na promocji karcianki „Gwint: Wiedźmińska gra karciana” („Gwent: The Witcher Card Game”). Odbędzie się turniej e-sportowy z pulą nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów, a gra oczekuje na otwarte beta-testy (PC, Xbox One i PS4), które mają ruszyć wiosną tego roku. Dlatego w najbliższym czasie nie zostanie ogłoszona choćby przybliżona data premiery czy pierwsza prezentacja „Cyberpunk 2077”.