Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

CD Projekt RED przeprasza za Cyberpunk 2077

Wielu posiadaczy konsol przemijającej generacji wystawiło – subtelnie pisząc – niezbyt pochlebne opinie najnowszej produkcji CD Projekt RED. Studio postanowiło przeprosić za to, że nie udało im się dotrzymać obietnic związanych z optymalizacją gry na Xbox One i PlayStation 4.

W serwisie Metacritic gra na PlayStation 4 uzyskała notę 1.8/10, zaś w wersji na Xbox one zaledwie 2.1/10. Zapewne to kompilacja kilku czynników, z których najwyraźniej wybijają się zbyt nachalna kampania marketingowa, nie do końca szczere obietnice, wygórowane oczekiwania (wynikające m.in. z dostarczanych materiałów promocyjnych i komunikacji firmy) czy zapewnianie, że na bazowych wersjach konsol ósmej generacji gra będzie grywalna i w miarę płynna.

Optymistyczne recenzje sprzed i chwilę po premierze zderzyły się z surowym odbiorem graczy, który przyniósł druzgoczący spadek akcji firmy na giełdzie (obecnie cena akcji wzrasta). W związku z zaistniałą sytuacją CD Projekt postanowił wydać oświadczenie w tej sprawie – z przeprosinami i obietnicą zwrotu pieniędzy.