Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

CD Projekt RED stworzy kolejnego Wiedźmina

W raporcie dla inwestorów polskie studio podsumowało pierwsze półrocze 2019 i okazało się, że choć nadchodzący „Cyberpunk 2077” odniósł wielki sukces, to gry z serii „Wiedźmin” dotychczas sprzedały się w ponad czterdziestu milionach egzemplarzy. Jednak chyba najciekawszą informacją jest to, że ta marka będzie kontynuowana.

Samo podsumowanie to nie wszystko, firma przedstawiło plan zoptymalizowania rozwoju CD Projekt RED, w którym poinformowało, że głównie będzie prowadzić równolegle dwie linie – Cyberpunk i Wiedźmin – a niezależne zespoły deweloperskie wspomogą działania instytucji w tworzeniu niektórych dzieł.

Pełen fragment dotyczący tego, jak firma widzi następne lata:

Czynnikiem kluczowym dla utrzymania w przyszłości dotychczasowej wysokiej dynamiki rozwoju segmentu CD PROJEKT RED jest dalsze rozwijanie wewnętrznej umiejętności produkowania gier najwyższej światowej klasy i jakości, w połączeniu ze zdolnością efektywnej komunikacji z graczami na całym świecie. Od strony zarządzania realizowanymi projektami posiadanie dwóch linii produktowych – Wiedźmin/The Witcher i Cyberpunk oraz niezależnych zespołów deweloperskich będzie umożliwiać prowadzenie równoległej produkcji poszczególnych projektów i wyrównanie planu wydawniczego w kolejnych okresach. Zmiana działalności na model wydawniczy oparty o dwie funkcjonujące równolegle marki i kilka równocześnie realizowanych projektów potencjalnie pozwoli na optymalizację produkcyjną i finansową, zwiększenie częstotliwości premier i łącznej wysokości przychodów oraz dalszą dywersyfikację ryzyk, zaś przed twórcami zatrudnionymi w Spółce otworzy więcej możliwości samorealizacji zawodowej. 

Nikt nie powinien być zdziwiony, że studio planuje wciąż zarabiać na popularnej marce, choć nie wydaje się – na co wskazują poszczególne źródła – aby do końca jasnym było, że w gry będą koncentrować się postaci Geralta z Rivii. Bardziej prawdopodobne jest to, że CD Projekt RED wykreuje kolejne tytuły z cyklu „Wiedźmińskich opowieści”, do których na razie należy „Wojna krwi”.

Ostatnio ujawniono także, że studio pracuje właśnie nad rozszerzeniami i innymi (zapewne pełnymi) odsłonami ze świata „Cyberpunk 2077”. Ponadto, firma nadal opracowuje gry mobilne, więc i na tym polu ukaże się kilka ciekawych projektów.


Źródło: cdprojekt.com