Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Chcesz zostać rycerzem?

Gra planszowa o turniejach estor (na kopie) w średniowiecznej Europie? To możliwe i całkiem przyjemne. „Glory: A Game of Knights” Dominika Muchy i Marcina Wisa pojawi się na platformie zagramw.to na początku kwietnia!

Kto nie marzył o tym, by zostać rycerzem?

W „Glory” wcielasz się w rolę młodego rycerzem, którego jedynym celem jest zdobycie sławy i chwały. W twoim przypadku jedyną możliwością są serie turniejów, przygód i pojedynków. Podczas każdej tury będziesz musiał przeznaczyć swój cenny czas na różne akcje, pomagające w zwiększeniu szans na wygraną – czeka na ciebie więc nie tylko trening i walka turniejowa, ale i modlitwa, pozyskiwanie wpływowych sojuszników czy zabawa w najemnika. Oprócz tego będziesz mógł pozyskać łupy albo odwiedzać panią swego serca, a wszystko po to, aby zostać mistrzem i najsławniejszym rycerzem piętnastowiecznej Europy.

„Glory” to klasyczna eurogra zaprojektowana przez dwóch rekonstruktorów średniowiecza, którzy chcą opowiedzieć historię o życiu rycerza w języku gry planszowej. W grze zobaczycie fazę przygotwań w mechanice worker-placement, turnieje między graczami (opcjonalnie) i innymi rycerzami, ponadto pojedynki, w których szczęście jest mniej ważne niż łaska Boża.

Grę zaprojektowano dla 2-4 graczy. Średni czas sesji to 50-120 min.

Zaraz po kampanii na zagramw.to wystartuje kampania na Kickstarterze podczas której potencjalnie będą odblokowywane kolejne cele. Wszyscy wspierający na zagramw.to otrzymają również cele odblokowane na Kickstarterze.