Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Chernobylite niedługo także na konsolach

All in! Games oraz Perp Games ogłosiły, że polska gra wideo „Chernobylite” ukaże się na konsole PlayStation 4 i Xbox One 7 września 2021 roku. Port na Xbox Series X|S i PS 5 ma być dostępny w grudniu, choć wciąż nie wyjawiono bliższej daty premiery.

28 lipca szczęśliwi posiadacze PC będą mogli cieszyć się survivalem grozy, osadzonym w postapokaliptycznych realiach alternatywnego świata, w którym katastrofa czarnobylska przyniosła o wiele więcej niż zniszczenie i napromieniowane miejsca. Akcja rozgrywa się właśnie tam w tzw. Strefie Wykluczenia, do której powraca pracownik elektrowni jądrowej po trzech dekadach od katastrofy, aby rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej narzeczonej.

W trakcie rozgrywki gracze będą eksplorować otwarty świat, przemieszczać się po rozbudowanych lokacjach, zbierać sprzęt i prowiant, aby przeżyć, czy zbierać informacje. Jednym z najważniejszych elementów mają być podejmowane w trakcie rozwoju fabuły wybory, które ukształtują to, jak rozwinie się ta historia.

„Chernobylite” to pierwszoosobowa strzelanka z elementami RPG i nieliniową, emocjonalną fabułą, opracowana przez polskie studio All in! Games.

Chernobylite

Chernobylite

Chernobylite


Źródło: All in! Games