Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Chińska cenzura odcina graczy online

Chińskie władze biorą się za gry online, a restrykcje mają też dotknąć tytuły singleplayer. Wszystko zaczęło się przez „Animal Crossing: New Horizons”, gdzie jeden z pro-demokratycznych aktywistów zakpił sobie z władz w Pekinie. Odpowiedź była szybka i dosadna.

Nieco ponad tydzień temu, 10 kwietnia, „Animal Crossing: New Horizons” zostało zakazane w Chinach. Władze państwa zdały sobie sprawę, że także gry online mogą zagrożenie dla ich politycznych interesów. W efekcie ich działań Chińczycy nie zagrają już online z obywatelami innych państw.

Jak poinformował Taiwan News (za Liberty Times Net) na cenzorskim celowniku znalazły się sieciowe produkcje i swoboda kontaktów obywateli Chin z graczami z innych krajów. W kilku miastach (m.in. Pekin i Szanghaj) już pracuje się nad ustawami, które mają zakazywać i uniemożliwić grę na serwerach innych niż dedykowane chińskim użytkownikom. Nie będzie więc możliwości zabawy z zagranicznymi graczami, a nawet tymi pochodzącymi z innych regionów. Podobne ograniczenia mają być wprowadzone docelowo w całym państwie.

W Chinach zarówno kupowanie i ściąganie gier będzie wymagało podania prawdziwych danych osobowych, podobnie jak korzystanie z jakichkolwiek platform z grami. Co interesujące w grach zakazana będzie obecność zombie, a to w celu…uniknięcia skojarzeń z Wuhan.

Dodatkowo obostrzenia trafią również nieletnich graczy: nie będą oni mogli grać online w godzinach 22:00-8:00, a na zakupy wewnątrz gier zostanie wprowadzony limit 200 juanów (ok. 120 zł). Starsi gracze, w wieku 16-18 lat będą mogli wydać nieco więcej – 400 juanów.