Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Chronicles of Elyria – propozycja dla wielbicieli MMO

 

Jak bardzo gracz pragnie kontrolować życie swojej postaci? Wiadomo, możemy zmieniać jej wygląd, wybrać imię i podejmować decyzje, które potem składają się na naszą reputację. A gdyby tak moglibyście grać daną postacią tak długo aż się zestarzeje i wyda ostatnie tchnienie?

 

Będzie to możliwe w grze MMO, która obecnie jest tworzona i została sfinansowana dzięki kampanii Kickstarter i nosi nazwę „Chronicles of Elyria”. Jest unikalna pod tym względem, że pozwala stworzyć jedyną w swoim rodzaju historię i zbierać niepowtarzalne doświadczenia. Wiadomo, w wielu grach możemy podejmować decyzję, ale tutaj ma to związek z różnymi poziomami personalizacji postaci i zaangażowaniem ze strony gracza.

Wiele czynników w tej grze wpływa na doświadczenie gracza – ograniczone zasoby, zmieniająca się ekonomia i niepowtarzające się zadania. Zmienia się nawet środowisko! Nie ma tutaj opcji szybkiej podróży, jeżeli chcesz się gdzieś udać, musisz przebyć odpowiednią drogę – dzień po dniu, noc po nocy. Dynamiczny świat czeka na Ciebie zawsze po zalogowaniu się. Dodatkowo nie chodzi tutaj o jak najszybsze wbijanie poziomów – uzyskanie wszystkich maximum postaci nie jest celem gry.

Postać może mieć ograniczone wyposażenie, może być głodna i spragniona, może się zmagać z niebezpiecznymi krajobrazami – albo porażająco gorącymi albo niesamowicie zimnymi. Tutaj naprawdę trzeba być bohaterem, bowiem wszystkie odczucia są jak najbardziej prawdziwe! Umiejętności postaci zależą oczywiście od zdobywanego doświadczenia i podejmowanych decyzji.

No i pojawia się jeszcze jedna sprawa – wiek postaci. Wasz bohater może rozpocząć podróż mając lat 15, a dożyć nawet 100. Zmieniają się pory roku, wasza postać się starzeje, a nawet przybiera i traci na wadze. Kiedy zostaniecie zabici, Wasza dusza będzie się błąkać dopóki nie znajdzie ciała. Po śmierci reinkarnuje się w nową postać, którą gracz będzie mógł stworzyć.

Poniżej możecie obejrzeć screeny i zwiastun gry.

Chronicles of Elyria 1

 

Chronicles of Elyria 2

 

Chronicles of Elyria 3

 

Chronicles of Elyria 4

 

Chronicles of Elyria 5