Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Co w pudle Pól Zieleni?

Kampania gry karcianej „Pola Zieleni” Vangelisa Bagiartakisa na zagramw.to trwa. Czacha Games szykuje nowe dodatki i wciąż istnieje możliwość wykupienia atrakcyjnych – ograniczonych – pakietów (za samo wsparcie, można choćby otrzymać niedawne premiery wydawnictwa, „Gremliny” i „Klany Kaledonii”). Ale czego właściwie wspierający mogą spodziewać się wewnątrz właściwego pudełka z „Polami Zieleni”?

Przenieście się do drugiej połowy XX wieku. Załóżcie ogrodniczki, wciągnijcie kalosze i ruszajcie na pola! W grze „Pola Zieleni” poczujecie ciężar pracy farmera na własnej skórze. Będziecie rozwijać swe włości, orać pola, inwestować w zwierzęta hodowlane i w ten sposób skręcać prężnie działający silnik ekonomiczny, który dowiezie Was do zwycięstwa.

„Pola Zieleni” to dopracowana w każdym szczególe mechanika, którą wspierają różnorodne i wspaniale wykonane elementy gry.

33 Karty: Pole

Karty Pól pozwalają przede wszystkim na zdobycie żywności potrzebnej do utrzymania swojego inwentarza oraz do zdobywania pieniędzy na dalszy rozwój swojej farmy.

33 Karty: Inwentarz

Dzięki lokacjom Inwentarza gracze zdobywają pieniądze. Karty inwentarza pozwalają także na otrzymywanie korzyści z efektów kart Konstrukcji.

33 Karty: Konstrukcja

Dzięki kartom Konstrukcji będziecie mogli rozbudować swoją farmę o nowe lokacje dające głównie punkty zwycięstwa.

33 Karty: Budynek

Budynki to lokacje z efektem działania na koniec gry. Dają przede wszystkim dodatkowe punkty zwycięstwa i wpływają na działanie innych posiadanych przez gracza lokacji.

20 Kart: Wieża Ciśnień

Wieże Ciśnień to lokacje, dzięki którym będziecie mogli magazynować wodę niezbędną do utrzymywania swoich pól na farmie.

14 Kart: Silos

Silosy to nic innego jak magazyny żywności. Im więcej ich posiadasz na swojej farmie, tym większą masz możliwość jej rozbudowy.

30 Żetonów Sprzętu

Żetony sprzętu pozwalają rozbudować daną lokację. Dzięki temu rozbudowana lokacja będzie posiadała dodatkowe efekty jak np. możliwość dalszego nawadniania pól lub możliwość magazynowania większej ilości żywności.

61 żetonów Monet

Monety są najważniejszym zasobem w grze. Używając ich możesz kupować nowe budynki, pola i konstrukcje, dzięki czemu twoja farma będzie mogła się rozrastać.

20 żetonów Punktów Zwycięstwa

Dzięki nim oznaczysz swój aktualny stan punktów zwycięstwa. Na końcu rozgrywki gracz, który posiada ich najwięcej zostaje zwycięzcą gry.

40 drewnianych znaczników Żywności

Żywność to jeden z najważniejszych elementów w całej grze. Dzięki jedzeniu możesz wykarmić i utrzymać swój żywy inwentarz, a także rozbudowywać swoją farmę. Dzięki żywności możesz również zdobywać pieniądze, sprzedając ją na targu.

30 drewnianych znaczników Wody

Drewniane znaczniki wody służą głównie do nawadniania swoich pól uprawnych. Są ważnym elementem w rozgrywce, dlatego mądrze planuj ich wykorzystanie na swojej farmie.

4 znaczniki Rodzaju Kart

Dzięki tym znacznikom łatwiejsze będzie rozmieszczenie poszczególnych stosów rodzajów lokacji na początku gry.

Znacznik Pierwszego Gracza

Znacznik pierwszego gracza przekazywany jest na początku każdej nowej rundy zgodnie z kierunkiem przypisanym do najbliższej rozgrywanej rundy.

Znacznik i żeton aktualnej Rundy

Znacznik aktualnie rozgrywanej rundy gry. W każdym roku (rundzie) zmienia się kierunek draftu kart o czym przypominają strzałki wokół numeru danej rundy. Rundy oznaczamy żetonem z grafiką traktora.

Notes Punktacji

Służy do zapisywania wszystkich zdobytych punktów podczas rozgrywki.

10 Kart Pomocy Graczy

Karty przydatne w początkowych rozgrywkach. Pokazują w jaki sposób należy dobierać karty w danych rundach gry i z jakich konkretnych stosów. Przypominają również podstawowe zasady rozgrywki oraz możliwości punktacji w czasie gry.