Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Co znajdziesz w Getaway Driver?

Już 5 marca na platformie zagramw.to wystartuje kolejna kampania, której wsparcie może zagwarantować pojawienie się na naszym rynku jednej z ciekawszych dwuosobowych gier planszowych. Mowa o „Getaway Driver” Jeffa Becka, która na Kickstarterze zebrała aż $147,575, a do ufundowania potrzebowała zaledwie $8,800.

W dużym skrócie: gra polega na tym, że jedna osoba z pomocą odpowiedniego meepla ucieka przed drugim graczem, który choć z początku również ma do dyspozycji jeden pojazd, z czasem może gospodarować większą ich ilością. Cała sytuacja to próba odtworzenia policyjnego pościgu za złoczyńcą. Co ciekawe, sama plansza – droga ucieczki – budowana jest za pomocą kafli i orientacji tego, gdzie toczy się gra (tzn. ograniczenia ze świata fizycznego stają się także pewnymi regułami w ramach rzeczywistości gry).

Nie da się ukryć, że w niepozornym pudełku znajduje się wiele dobrze ze strony opracowania graficznego wykonanych, ergonomicznych i w całości przyzwoicie się prezentujących komponentów, które na obecną chwilę – w formie prototypowej – wcale nie budzą wątpliwości czy zażenowania. Rzućcie okiem.