Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Counter-Strike już w najbliższy weekend na Polsat Viasat Explore!

Już w najbliższy weekend, w dniach 25 i 26 czerwca 2016 r. będziemy świadkami pierwszego w historii Championship Series – turnieju CS:GO. Transmisja odbędzie się na Polsat Viasat Explore, a komentatorami będą nie kto inny jak PRAWUs i Nero!

E-sportowe emocje tylko w Polsat ViasatExplore – oglądaj mistrzów gry Counter-Strike już 25 i 26 czerwca!

Viasat World ogłosił, że w dniach 25-26 czerwca 2016 r. na antenie Polsat ViasatExplore odbędzie się transmisja na żywo pierwszego w historii Championship Series – turnieju Counter-Strike Finals. Na tegoroczne wydarzenie organizatorzy zapraszają do Londynu, do SEE Arena Wembley.

Po ogromnym sukcesie transmisji Mistrzostw Świata Legaue of Legends w 2014 r. oraz sześciu kolejnych wydarzeń Esportowych w 2015 roku, Viasat World podjął decyzję o wykupieniu praw do emisji finałów ECS-CS. Dodatkowo, na profilu kanału na Facebooku widzowie będą mogli wziąć udział w dyskusjach i rozmowach z kluczowymi youtuberami.

ECS przeznaczy w tym roku 3,5 mln na nagrody i wsparcie zespołów, rywalizujących w tej bijącej rekordy popularności grze FPS. ECS-CS należy do grupy liderów rozwoju i promocji e-sportu na świecie, jest także organizatorem jednej z największych profesjonalnych lig w CS:GO. W ciągu trzech miesięcy w rywalizacji weźmie udział dwadzieścia drużyn z całego świata. Osiem najlepszych – cztery europejskie i cztery amerykańskie – spotkają się na SSE Arena na Wembley, gdzie zawalczą o tytuł mistrza Champion Series. Pierwsze fazy turnieju dostępne będą tylko w Internecie za pośrednictwem Twitch.tv, a wielki finał obejrzymy na żywo w Polsat ViasatExplore.

To pełne emocji wydarzenie będzie transmitowane na kanale Polsat ViasatExplore. Rozgrywki obejrzymy dzięki firmie FACEIT, kreatorowi jednej z wiodących platform gier on-line.

W piątek, 24 czerwca br., będzie prowadzona transmisja z otwarcia turnieju, od południa można śledzić ją na polskim kanale Twitch – https://www.twitch.tv/viasatexplore

W sobotę, 25 czerwca br., od g. 11:00 najważniejsze wydarzenia ligowe będą dostępne na polskim kanale Twitch – https://www.twitch.tv/viasatexplore

W niedzielę, 26 czerwca br., na kanale Polsat ViasatExplore będzie prowadzona transmisja na żywo z najważniejszych rozgrywek; wydarzenia towarzyszące będzie można obejrzeć też na Twitch.tv.

EXPLORE POLSAT

Dodatkowe informacje:

Viasat World jest międzynarodową firmą dostarczającą rozrywkę, która jest producentem i dystrybutorem 27 stacji dokumentalnych, rozrywkowych, filmowych i sportowych dostępnych w ponad 47 krajach na całym świecie (Europa Wschodnia, Środkowa, Skandynawia, Rosja i CIS, Turcja, Afryka, Izrael oraz USA). Proponowane treści dostępne są w 17 językach, a kanały docierają do 100 mln abonentów na całym świecie. Wśród najbardziej popularnych znajdują się: ViasatExplore, ViasatHistory, Viasat Nature i Viasat Sport.

E-sport: wszystkie informacje na temat ligi ECS-CS, a także powtórki i kalendarium nadchodzących wydarzeń są dostępne na: www.sgoleague.com. CS: GO to gra on-line, typu first-person shooter. Została zaprojektowana przez HiddenPathEntertanment i ValveCorporation w ramach licencji Counter-Strike. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie CS:GO: http://csgoleague.com

Livestreaming z rozgrywek finałowych będzie dostępny na oficjalnym kanale Twitch FACEIT – www.twitch.tv/faceittv 

FACEIT: FACEIT jest wiodącą platformą dla osób, które pasjonują się grami on-line. Posiada ponad 4 miliony zarejestrowanych użytkowników, każdego miesiąca jest na niej rozgrywanych ponad 6 milionów gier. FACEIT pozwala graczom brać udział w turniejach i ligach, w których do wygrania są wirtualne oraz rzeczywiste nagrody, a to dzięki automatyzacji zarządzania turniejami i technologią dobierania przeciwników. Dla producentów ważny jest zaawansowany zestaw rozwoju oprogramowania (SDK), który pozwala twórcom gier na łatwe tworzenie przyjaznych użytkownikowi systemów i umożliwia udział w rozgrywkach na wszystkich poziomach zaawansowania. Gracze, producenci i użytkownicy korzystają z FACEIT, aby tworzyć i zarządzać rozgrywkami on-line. Więcej informacji na temat FACEIT można znaleźć na stronie: www.faceit.com

Źródło: informacja prasowa