Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Cyberpunk 2077 – będą duże dodatki jak w Wiedźminie 3

Odkąd buchnęła wieść, że w projekt polskiego giganta growego zaangażował się Keanu Reeves, hasło „Cyberpunk 2077” tylko zyskuje na popularności, akcje idą w górę, a nowe pogłoski i informacje na temat produkcji plotą się prawie tak szybko jak wszelkie przypuszczenia związane z kinowym Spider-Manem. A teraz ogłoszono, że kolejna wielka seria CD Projekt RED doczeka się tak mocno rozbudowanych dodatków jak „Wiedźmin 3: Dziki Gon”.

Plan rozwoju tytułu ma opierać się na sprawdzonych działaniach, które bardzo dobrze funkcjonowały przy wydaniu trzeciej odsłony growych przygód Geralta z Rivii. Dlatego studio ma przygotowane rozwiązania na popremierowe wsparcie „Cyberpunku 2077”. Szykuje się więc nie tylko silnie rozbudowana podstawka, ale także dodatkowa zawartość, która ma angażować w rozgrywkę graczy przez długie godziny jeszcze po przejściu standardowej fabuły.

Jednak głównym celem studia – co podkreśla jeden z pracowników, Alvin Liu – jest ukończenie podstawowej wersji gry, tak, aby gracze czuli pełną satysfakcję z pełnowartościowego produktu, nie potrzebującego bonusów do cieszenia się z rozgrywki. Co nie zmienia tego, że świat gry będzie prezentował jeszcze więcej historii, które nie zostały ujęte w „Cyberpunku 2077”, a które ukazują dalsze losy niektórych postaci.

Na razie nie wiadomo, ile rozszerzeń dostanie „Cyberpunk 2077”. Można wyłącznie spekulować, że będzie ich co najmniej tyle, ile doczekał się „Wiedźmin 3”. Choć z drugiej strony struktura nowej gry CD Projekt RED z pewnością pozwala na większe ingerencje, a co za tym idzie większe możliwości à propos ubocznych produktów z serii.


Źródło: komputerswiat.pl