Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Cyberpunk 2077 – będzie też karcianka!

CD Projekt RED i CMON nawiązały współpracę, której celem ma być stworzenie i wydanie karcianki opartej na nadchodzącej grze wideo „Cyberpunk 2077”.

Zatytułowany jako „Cyberpunk 2077 – Afterlife” projekt ma zostać opracowany przez jednego z najsłynniejszych i najczęściej nagradzanych projektantów w branży gier bez prądu, Erica M. Langa („Rising Sun”, „Cthulhu: Death May Die”), oraz Andrea Chiarvesio („Munchkin Dungeon”). Gra ma przenieść uczestników w ciemne uliczki Night City, gdzie gangi tocząc między sobą wojny i rzucają wyzwanie rządzącymi światem korporacjom.

Gracz wcieli się w postać Fixera, hakerów i sprzedawców danych oraz „władców umysłów”, rekrutujących, wyposażających w futurystyczny sprzęt i wysyłających na misje. Jednak nie jest to wcale takie proste i bezpieczne, czasem niektóre działania mogą zwrócić na nich uwagę, a to nie zawsze może się dobrze skończyć.

Zarządzanie kartami to w „Cyberpunk 2077 – Afterlife” klucz do zwycięstwa, w dodatku dość wymagający. Gdy uda się graczom pomyślnie wykonać misję zdobywają szacunek, a ocaleli z nich stają się weteranami, którzy przekazują swą wiedzę i doświadczenie rekrutom.

Eric M. Lang, dyrektor game design’u w CMON, niezwykle optymistycznie podchodzi do projektu, zwłaszcza, że jest wielkim fanem systemu RPG i ponoć grywał w niego już od pierwszej edycji. Z kolei dyrektor rozwoju z CD Projekt RED, Rafał Jaki, również wydaje się podekscytowany, zdradza także, że w firmie jest wielu pracowników regularnie grających w planszówki i karcianki.

„Cyberpunk 2077 – Afterlife” ma ukazać się 2020 roku.


Źródło: cmon.com