Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Cyberpunk 2077 inny niż zapowiadano

„Cyberpunk 2077” od CD Projekt RED to jeden z najgoręcej wyczekiwanych tytułów, jednak informacje jakie pojawiają się w ostatnim czasie są niepokojące. Gra będzie nieco inna niż to, co na początku zapowiadali jej twórcy. Co usunął CD Projekt RED?

Zmiany w grach wideo to chleb powszedni – chyba nie znajdziemy na rynku takiego tytułu, który wyglądałby identycznie w pierwszej i finałowej zapowiedzi. Nie inaczej jest w przypadku „Cyberpunk 2077”, którego z niecierpliwością wyczekują rzesze graczy na całym świecie. Nad stworzeniem gry pracuje sztab kilkuset specjalistów, którzy starają się zaoferować jak najlepszy produkt końcowy. Tytuł w ostatnich miesiącach doczekał się więc kilku gameplayowych zmian.

Niestety, choć Night City to duży obszar, to twórcy zrezygnowali z opcji metra, które miało być jednym ze sposobów podróży gracza po mieście. Jak donosi portal gamestar.de, skupili się na innym, podobnym do teleportacji. Kolejną zmianą w stosunku do wcześniejszych zapowiedzi będzie fakt, że nie dostaniemy możliwości zmiany wyglądu pojazdów. choć mamy ich mieć dużo do dyspozycji.

Nie pobiegamy również po ścianach, ani podczas walk, ani w trakcie normalnej rozgrywki, ale: „na pewno będzie dużo swobody w poruszaniu się, możecie być spokojni.” – zapowiada Max Pears, projektant poziomów.

Niewykluczone , że zmiany o których mowa, zostaną jednak wprowadzone do gry – w popremierowych dodatkach lub rozszerzeniach. Wiadomo, że „Cyberpunk 2077” dostanie co najmniej dwa duże fabularne rozszerzenia, więc będzie to okazja do powrotu do części odrzuconych pomysłów.

Na pocieszenie twórcy zaprezentowali nam dwie bohaterki, jakie pojawią się w świecie Night City. Deweloperzy zapoznali nas z Evelyn Parker i Judy Alvarez, a ich zdjęcia znajdziecie poniżej:

Jak na razie wszyscy odliczamy do 19 listopada, gdy „Cyberpunk 2077” trafi do sprzedaży w wersjach na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. W późniejszym terminie gra zagości też na PlayStation 5 i Xbox Series X.