Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Czas na wojnę gwiazd

Wszyscy, wyczekujący z zapartym tchem premiery “Lunation” wreszcie mogą odetchnąć. Już w ten weekend na Arenie Gliwice podczas planszowego eventu odbędzie się oficjalna premiera gry Underworld Kingdom. 

W grze gracze wcielają się w potomków zmarłego Imperatora, dziedziców międzygwiezdnej hegemonii, gdzie wojna kosmiczna to metoda wyłonienia spośród pretendentów nowego władcy. Nie trudno się więc domyślić, że to podróż do świata odległych gwiazd, gdzie wygrać może tylko jeden, a reszta albo ozdobi ścianę trofeów, albo na wieczność będzie unosić się w członkach w galatyktycznej próżni.

Imperator dokonał żywota. Prawo stanowi, że jeśli żyje więcej niż jeden następca tronu, musi odbyć się Wojna Lunarna, aby ustalić, kto będzie nowym władcą Imperium.

Wojna Lunarna trwa 29 dni, 12 godzin, 44 minuty i 3 sekundy – jeden pełen cykl księżycowy dawno zapomnianej planety Ziemia.

Teatrem działań wojennych jest specjalnie wydzielony, niezamieszkany sektor położony na rubieżach Imperium. Antyczne, automatyczne fabryki i stocznie zostają uruchomione pierwszy raz od dziesięcioleci. O sukcesji zadecyduje spryt, umiejętności, odwaga dowódców Flot i strategiczne rozmieszczenie sił.

Niechaj wygra najlepszy, niech ciała pokonanych spoczną u stóp jego tronu a imperialna korona przyozdobi zwycięską głowę!

Lunation jest grą o wysokiej negatywnej interakcji pomiędzy graczami z elementami area control. Podczas siedmiu tur gracze eksplorują przestrzeń, zdobywają Systemy, budują Floty i rekrutują Postacie po to by zmiażdżyć przeciwników pozyskanymi zasobami i czystą siłą militarną.

Zostań władcą Imperium!

Lunation to dynamiczna gra o kosmicznym podboju i wojnie. Gracze wcielają się w pretendentów do tronu Imperium. Walczą między sobą by wyłonić spośród siebie osobę która obejmie władzę.

Podczas siedmiu tur rozgrywki gracze eksplorują Systemy planetarne, budują Floty oraz rekrutują Postacie by pokonać oponentów za pomocą przeważającej ilości Zasobów lub czystej potęgi militarnej.

“Lunation” to dynamiczna gra o kosmicznym podboju i wojnie. Gracze wcielają się w pretendentów do tronu Imperium. Walczą między sobą by wyłonić spośród siebie osobę która obejmie władzę.

Podczas siedmiu tur rozgrywki gracze eksplorują Systemy planetarne, budują Floty oraz rekrutują Postacie by pokonać oponentów za pomocą przeważającej ilości Zasobów lub czystej potęgi militarnej.

  • Proste, łatwe do przyswojenia zasady: zasady Lunation nie należą do skomplikowanych i są łatwe w nauce;
  • Negatywna interakcja: nie licząc handlu, praktycznie każdy pozostały aspekt interakcji pomiędzy uczestnikami rozgrywki zakończy się “rozlewem krwi”;
  • Duża regrywalność: ze względu na dużą ilość kart, system draftu “wbudowany” w przygotowanie pola gry oraz zróżnicowane strategie prowadzące do zwycięstwa, dwie rozgrywki nigdy nie będą takie same;
  • Dynamiczna walka: Lunation korzysta ze specjalnych kostek, umożliwiających szybkie ustalenie rezultatu walki (bez liczenia!). Ponadto, Karty Akcji, cechy specjalne Postaci oraz pewna szczególna cecha kostek dodają pewną dozę niepewności co do rezultatu każdego starcia;
  • Zróżnicowane drogi do zwycięstwa: walka nie jest jedyną drogą do zgromadzenia największej ilości Punktów Zwycięstwa i wiecznej chwały – wypełnianie Sekretnych Celów oraz gromadzenie zasobów również może doprowadzić Cię do zwycięstwa!