Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Czego możemy się spodziewać po „Deus Ex: Mankind Divided”?

Po wypuszczeniu świetnego zwiastunu zapowiadającego „Deus Ex: Mankind Divided” Square Enix postanowiło rzucić nieco więcej światła na swoją najnowszą produkcję. Obszerny materiał na ten temat publikuje w swoim majowym numerze magazyn Game Informer. Co już wiemy o grze?

Ponownie przyjdzie nam się wcielić w Adama Jensena, bohatera „Deus Ex: Human Revolution”. Oczywiście bohater wciąż będzie mówił charakterystycznym głosem aktora Eliasa Toufexisa. Akcja gry toczyć się będzie w roku 2029, dwa lata po wydarzeniach z poprzedniej części. Jensen zajmować się będzie walką z „nowym typem terroryzmu” w ramach operacji rządowej jednostki Task Force 29. Dodatkowo bohater kontaktować ma się z organizacją zwaną Juggernaut Collective.

Podobnie jak w „Deus Ex: Human Revolution”, to, w jaki sposób będziemy wykonywać misje, zależne będzie od naszego stylu, twórcy nie wymuszają na nas konkretnych rozwiązań. Ponadto w końcu dostaniemy możliwość rozgrywania walk z bossami „po cichu”. Dla wielbicieli latającego ołowiu przygotowano rozbudowany system modyfikacji broni.

Oczywiście jak na kolejną część przystało, poprawie ma ulec AI, misje poboczne mają pełnić większą rolę niż poprzednio, a liczba dostępnych modyfikacji się podwoi. Gra działać ma na nowym silniku graficznym.

O tym ile wspólnego zapowiedzi mają z rzeczywistością przekonamy się dopiero po premierze gry, jednak po znakomitym „Deus Ex: Human Revolution” warto Square Enix dać całkiem pokaźny kredyt zaufania.

Gra ukaże się na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie znamy jeszcze daty premiery.