Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Czwarta pora Portal Games

Wydawnictwo Portal Games (i imprint 2 Pionki) w ostatnich tygodniach zrobiło wielkie zamieszanie w światku gier bez prądu zapowiadając i przenosząc publikacje własnych premier. I chociaż największy najbliższy tytuł pod znakiem oficyny ma finalnie trafić do sprzedaży na początku następnego roku, to i końcówka tego powinna być dla fanów Portalu przyjemnym okresem.

Co ciekawe, grudzień pozostaje póki co wielką niepewną. W listopadzie ukazuje się za to aż pięć gier – cztery z nich to raczej lekkie tytuły, zaś jeden będzie wymagał od graczów trochę zaangażowania i skupienia, szczególnie, że to nie najmniejsza gra kościana. Ale z pewnością fani Bruno Cathali, cyberpunku czy dynamicznych pozycji imprezowych będą usatysfakcjonowani.

Skarabia

Jako kierownik zespołu archeologów, przyjdzie ci przygotować wyprawę i rozbić obóz, by określić obszary wykopalisk. Twoim celem będzie zebrać jak największą liczbę złotych żuków, które pomogą ci odkryć tajemnice Skarabii!

Gizmos

Najbardziej tęgie umysły naszych czasów zbierają się na Wielkim Sympozjum Naukowym. Wszyscy ciężko pracowali nad swoimi wynalazkami, ale tylko jeden z nich może stać się zwycięzcą. Uczestnicy zawodów muszą improwizować i na bieżąco przebudowywać swoje maszyny, aby pokonać konkurentów. Czyj projekt zwycięży? Kto zbuduje najbardziej efektywny silnik i zdobędzie najwięcej punktów?

Gra CMON i developowana od początku przez Erica Langa („Rising Sun”, „The Others”, „Chaos w Starym Świecie”).

8Bit Box

„8Bit Box” to tytuł, który przeniesie cię do złotej ery gier komputerowych! Każdy z graczy dzierżyć będzie pada, na którym programować będzie swoje poczynania, używając trzech pokręteł odpowiedzialnych za kierunek, symbol i wartość.

Sentient

Ludzkość stoi u progu kolejnej rewolucji technologicznej!

Świadome roboty stworzone do pracy w wojskowości, przemyśle i transporcie są na wyciągnięcie dłoni. Ich budowa nie stanowi dla nas problemu.

Ale odpowiednie ich zaprogramowanie okazało się dużo trudniejsze. Nieliczne firmy twierdzą, że mają zasoby i wiedzę, aby osiągnąć ten cel. Ale tylko jedna z nich wygra ten wyścig!

TWÓJ CEL JEST PROSTY: Pozyskaj cenne roboty i podłącz je do swojej sieci. Spróbuj przewidzieć, jaki wpływ będzie to miało na działanie twoich systemów.

Skalibruj odpowiednio swoje Roboty i przyciągnij uwagę największych inwestorów, by poprowadzić ludzkość w nową erę świadomych robotów!

 

Maki Stack

Ostatni z listopadowych tytułów, „Maki Stack” Jeffa Laia, to imprezówka od Blue Orange Games, polegająca na zrobieniu doskonałego sushi. Gra czeka jeszcze na większą zapowiedź.

 

Na grudzień z kolei – choć trzeba mieć na uwadze, że może ulec to zmianie – szykuje się obecnie kilka dodatkowych tytułów. Jeżeli kogoś szczególnie pociągają gry kreatywne czy bajeczne graficzne, powinien im się bliżej przyjrzeć.

Ex Libris

Przebój 2017 roku w polskiej wersji językowej! W tej grze gracze wcielają się w bibliotekarzy, którzy próbują skompletować dla swojej biblioteki najlepszy, najbogatszy, najwspanialszy księgozbiór. Przepięknie wydana gra oparta na mechanice set collection i budowaniu zestawów ksiąg zgodnie z postawionymi celami.

Muza

Inspiruj swoich współgraczy tajemniczymi wskazówkami i abstrakcyjnymi obrazami! „Muza” to piękna gra imprezowa, w której znajdziesz ponad sto w pełni ilustrowanych kart. Jako muza, nakierujesz współgraczy do stworzenia arcydzieła. Jako artysta przyjdzie ci współpracować z innymi, aby odkryć sens wskazówki i wybrać prawidłowe dzieło sztuki. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i kreatywność, uważnie słuchaj innych i pozwól swej muzie pokierować cię ku prawdziwej sztuce!