Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry, Książki

Czy Inkwizytor powtórzy sukces Wiedźmina? The Dust stworzy gry w oparciu o prozę Jacka Piekary!

Polskie studio The Dust ogłosiło oficjalnie, że podpisało list intencyjny z pisarzem fantasy Jackiem Piekarą – autorem Cyklu inkwizytorskiego! W planach studia jest stworzenie gry inspirowanej światem Mordimera Madderdina.

W oficjalnym ogłoszeniu wrocławskiego studia możemy przeczytać:

Zarząd The Dust S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej: Spółka , Emitent ) informuje, iż w dniu 4 grudnia 2018 r. Spółka podpisała list intencyjny z Panem Jackiem Piekarą, który jest jednym z najpopularniejszych pisarzy literatury fantastycznej w Polsce.
Pan Jacek Piekara jest autorem między innymi przebojowego Cyklu Inkwizytorskiego, tj. serii powieści o Mordimerze Madderdinie (Inkwizytor Jego Ekscelencji biskupa Hez-Hezronu), składającej się z 11 książek:
– Płomień i krzyż tom 1,
– Płomień i krzyż tom 2,
– Ja, inkwizytor. Wieże do nieba,
– Ja, inkwizytor. Dotyk zła,
– Ja, inkwizytor. Bicz Boży,
– Ja, inkwizytor. Głód i pragnienie,
– Ja, inkwizytor. Kościany galeon,
– Ja, inkwizytor. Sługa Boży,
– Ja, inkwizytor. Błot na czarownice,
– Miecz Aniołów,
– Łowcy Dusz.
Zamiarem Spółki i Pana Jacka Piekary jest, aby Pan Jacek Piekara przeniósł na Spółkę prawa autorskie, umożliwiając Emitentowi stworzenie gier bazujących na ww. książkach.
List intencyjny obowiązuje przez okres 3 miesięcy. W tym czasie planowane jest zawarcie między Spółką a Panem Jackiem Piekarą umowy, która będzie określała szczegółowe zasady współpracy.

Jak na razie nie wiadomo w jaki sposób The Dust ma zamiar podejść do prozy Piekary. Czy w grze wcielimy się w głównego bohatera cyklu, Mordimera Madderdina? Czy może będziemy eksplorować świat cyklu inkwizytorskiego? Odpowiedzi na te pytania przyniesie przyszłość.

Bez wątpienia The Dust liczy, że twórczość Piekary umożliwi wejście na rynek liczących się tytułów w branży gier komputerowych. Dotychczas studio zajmowało się mniejszymi projektami (grami mobilnymi, aplikacjami na platformy VR itp.). Świat Madderdina stanowi całkiem łakomy kąsek i miejmy nadzieję, że The Dust uda się nawiązać owocną współpracę z Jackiem Piekarą. Bardzo chętnie zobaczylibyśmy, jak kolejna (po „Wiedźminie” od CD Projekt Red), saga fantasy osiąga światowy sukces na rynku gier.