Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Czy w końcu doczekamy się porządnej strategii z Gry o Tron?

„Gra o Tron” nie ma szczęścia do egranizacji. Swego czasu ukazał się bardzo słaba strategia czasu rzeczywistego „A Game of Thrones: Genesis” studia Focus Home Interactive oraz „Game of Thrones” francuskiego Cyanide, które choć fabularnie bardzo ciekawe, nie okazało się wielkim hitem, głównie ze względu na mechanikę rozgrywki.

Klątwę przełamało dopiero studio Telltale Games, które jest właśnie w trakcie tworzenia pierwszego sezonu swojej gry przygodowej (gra ukazuje się tradycyjnie dla Telltale: w formie pojawiających się co kilka miesięcy epizodów). Jak dotąd ukazały się dwa odcinki i oba zostały entuzjastycznie przyjęte przez fanów.

Paradox Interactive, studio znane między innymi z serii Europa Universalis, bardzo chciałoby zająć się znaną marką, co mogłoby sprawić, że marzenia fanów komputerowych strategii oraz Pieśni Lodu i Ognia stałyby się rzeczywistością. Póki co trwają rozmowy na temat oficjalnego modu do „Crusader Kings 2” z „Gry o Tron”, jednak niewykluczone, że ta współpraca rozwinie się w coś większego.

Trzymamy kciuki, bo do tej pory jedynie fani gier planszowych mogą knuć nad mapą Westeros. A skoro już przy „Grze o Tron” i planszówkach jesteśmy – niedługo ukaże się Monopol w wersji Westeros.