Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Darksiders: Genesis prezentuje Wojnę

THQ Nordic za sprawą oficjalnego kanału gry zaprezentowało fragment rozgrywki, w którym pokazało jedną z grywalnych postaci, Wojnę (protagonistę pierwszej części serii).

„Darksaiders: Genesis” to spin-off cyklu, w którym gra przedstawiona została w rzucie izometrycznym, a sama produkcja to hack’and’slash z elementami RPG, umożliwiający nie tylko doświadczanie fabuły w trybie dwuosobowym, ale też rozgrywkę na tym samym ekranie. Wydarzenia mające miejsce w grze dzieją się przed tymi zaprezentowanymi w głównej serii i dotyczą dwóch Jeźdźców Apokalipsy – Wojny i Waśni.

Wojna, Jeździec Czerwonego Rumaka, to postać honorowa i dzika, najmłodszy z Czterech, niezwykle doświadczony na polu bitwy. Walczył z rzeszami wrogów z pomocą miecza Chaoseater, uzbrojony w masywny pancerz. Zawsze towarzyszy mu Zagłada, pełna wdzięku, odziana w czerń i ognistą grzywę. Wojna stał się ofiarą spisku, został oskarżony o bezprawne złamanie pieczęci i wywołanie Apokalipsy, przez co spędził ponad wiek w więzieniu Rady Spopielonych.

Gra ma ukazać się w grudniu bieżącego roku i trafi na PC, Xbox One, Play Station 4, Nintendo Switch i Google Stadia.


Źródło: Darksaiders/YouTube