Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Dead Island 2 z dużym opóźnieniem. Wydawca szuka nowego producenta.

Nie mamy dobrych wieści dla fanów wyczekujacych na Dead Island 2. Wydawca gry oficjalnie poinformował, że studio Yager Development nie bedzie pracować nad tą wyczekiwaną produkcją. Niestety nie ujawniono powodów rezygnacji ze współpracy z niemieckim studiem. Nie znamy również nowego dewelopera.

„Dead Island 2” został zapowiedziany 2 lata temu w wersji na PC, konsole Xbox One i PlayStation 4, jednak od pewnego czasu nie brakowało problemów w postępach prac. Produkcja miała pierwotnie zapowiedzianą premierę na czerwiec tego roku, później przesunięto ją na jesień 2015, a teraz okazuje się, że najbardziej prawdopodobnym terminem będzie rok 2016. Niestety nie jest to jeszcze termin ostateczny, ponieważ wydawca „Dead Island 2”, firma Deep Silver zakończyła współpracę z dotychczasowym producentem – Yager Development.

Z oficjalnego oświadczenia, które zostalo przedstawione mediom wynika, że wydawca uspokaja, iż projekt „Dead Island 2” nie został anulowany, a prace będą kontynuowane po znalezieniu nowego producenta. Szczegółów możemy spodziewać się w późniejszym terminie. Komentarz firmy Deep Silver odnośnie obecnej sytuacji jest następujący:

„Wraz z Dead Island 2 pragniemy dać fanom naszej produkcji sequel, na jaki zasługują. Po przeprowadzeniu wnikliwej analizy zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę ze studiem Yager Development. Będziemy nadal kontynuować prace nad urzeczywistnieniem naszej wizji Dead Island 2 i podzielimy się kolejnymi informacjami później.”

Fani otrzymali jednak możliwość przetestowania „Dead Island 2” w formie beta testów. Dostęp do beta testów jest możliwy po zakupie słabszej produkcji o podobnej tematyce – „Escape Dead Island”.

Pierwsza część serii, została stworzona przez polskie studio Techland, i zadebiutowała na rynku w 2011 roku. Natomiast w 2013 roku ukazała się niezbyt udana część druga „Dead Island Riptide”. W następnych latach produkcja doczekała się także spin-offu w postaci trzecioosobowego Escape Dead Island oraz gry MOBA Dead Island: Epidemic.