Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Deadlight: Director’s Cut w ofercie Wydawnictwa Techland

 

Techland, oficjalny partner Kocha Media na rynku polskim, informuje, że 21 czerwca zadebiutuje „Deadlight: Director’s Cut”. Gra należy do gatunku surwiwal horror i prezentuje oryginalne podejście do tematu epidemii zombie. Po raz pierwszy raz będą mieli okazję zagrać w nią posiadacze konsoli PlayStation.

Akcja gry przenosi nas na przedmieścia Seattle 1986 roku opanowane przez epidemię zombie. Są to czasy, gdy nie istniały smartfony, a Internet dopiero raczkował – kontakt ze światem był utrudniony. W obliczu kataklizmu panowała pełna dezinformacja. W takich warunkach przyjdzie graczom walczyć o przetrwanie w „Deadlight: Director’s Cut”. Gracz wciela się w rolę Randalla Wayne’a, który wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu żony i córki.

Nie tylko realia, w jakich rozgrywa się Deadlight, są oryginalne. Niesamowicie wciągająca jest również rozgrywka. Gracz wciela się w postać, która nie jest wyszkolonym żołnierzem. W starciach z przeciwnikami musi wykazać się sprytem i podejściem taktycznym, gdyż bezpośrednie starcia mogą być zgubne w skutkach. – komentuje Dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa Techland, Tomasz Gawlikowski.

Pudełkowa wersja „Deadlight: Director’s Cut” to poprawiona oprawa godna nowej generacji konsol. Gra oferowana jest w pełnej rozdzielczości HD, z nowymi animacjami oraz ulepszonym sterowaniem. Dodano też nowy tryb gry z systemem rankingowym – „Survival Arena” oraz najwyższy poziom trudności „Nightmare”. Ponadto wraz z grą gracze otrzymają artbook oraz dzienniki dewelopera ukazujące kulisy produkcji.

Dostępny jest już polski zwiastun Deadlight: Director’s Cut, który możecie obejrzeć poniżej:

Na uwagę zasługuje artystyczny styl gry. Autorzy umiejętnie operują cieniem, który skrywa również postać głównego bohatera, a całość uzupełniają klimatyczne sceny filmowe, przypominające ruchomy komiks. Oryginalny „Deadlight” był jednym z największych hitów cyfrowej platformy Xbox Live Arcade. Produkcję nominowano do prestiżowej nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) w kategorii „Debiutująca gra”.

„Deadlight: Director’s Cut” zadebiutuje już 21 czerwca. Sugerowana cena to 99,90 zł (PlayStation 4 i Xbox One) oraz 59,90 zł (PC).

deadlight PS4

 

Deadlight screenshot 01

 

Deadlight screenshot 02

 

Deadlight screenshot 03

 

Deadlight screenshot 04

Źródło: informacja prasowa