Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Death Stranding, czyli nie zapomnij parasolki

Sony Interactive Entertainment opublikowało niemal dziewięciominutową zapowiedź gry “Death Stranding”, która trafi na konsole Play Station jako tytuł ekskluzywny jeszcze w tym roku.

Wraz z zamieszczeniem w Sieci materiału wideo, Sony zdradziło przewidywalną datę premiery produkcji, ustanowioną na 8 listopada 2019 roku. Fani Hideo Kojima (“Metal Gear”, “Snatcher”), producenta, głównego projektanta i scenarzysty “Death Stranding”, z pewnością ucieszą się z wieści, że tytuł będą mogli przetestować przed Bożym Narodzeniem.

Gra powstała na silniku Decima, na którym działają m.in. “Until Dawn” i “Horizon: Zero Dawn”. Decyzję o wyborze akurat tego narzędzia podjął sam Kojima, po kilkumiesięcznych poszukiwaniach odpowiedniego oprogramowania dla zapowiedzianej w 2016 roku produkcji. Po zwiastunie można więc być spokojnym, wydaje się, że postanowienie twórcy było trafne.

W grze przedstawiona została dość osobliwa wizja nieodległej przyszłości, gdzie nieszkodliwe niegdyś zjawiska atmosferyczne (np. deszcz) zmieniły nieco swoje właściwości, stając się niemałym zagrożeniem dla człowieka. Gdy żywy organizm wejdzie w kontakt z opadową wodą nastąpi przyśpieszenie procesu starzenia się. Ponadto w uniwersum “Death Stranding” istnieją istoty niewidoczne dla ludzkiego oka, które nie mają raczej pokojowych zamiarów względem mieszkańców Ziemi.

Gracz wciela się w tytule w postać (sportretowana przez Normana Reedusa), która wraz z towarzyszami wykorzystuje nowoczesną technologię, aby wykrywać nieprzyjazne stworzenia i za wszelką cenę starać się je unikać.