Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Death Stranding w dokumencie BBC

Na kanale BBC Newsbeat ukazał się reportaż o dość oryginalnej, głośnej grze „Death Stranding” Hideo Kojimy.

BBC przygotowało zakulisowy materiał, przedstawiający końcowy etap prac nad „Death Stranding”. Na wideo można zobaczyć nie tylko to, jak wyglądał proces twórczy i jak prezentowała się wówczas sama rozgrywka, ale także wysłuchać wywiadów z twórcami, m.in. z głównym koordynatorem Kojimą.

W dwudziestosześciominutowym dokumencie – nakręconym w trakcie trzech dni – przedstawiono pracę tokijskiego studia Kojima Productions, tworzenie najnowszego dzieła oraz omówiono wiele spraw, z którymi związani są projektanci firmy (np. kwestie Konami czy franczyzy „Metal Gear”).

Gra powstała na silniku Decima, na którym działają m.in. “Until Dawn” i “Horizon: Zero Dawn”. Decyzję o wyborze akurat tego narzędzia podjął sam Kojima, po kilkumiesięcznych poszukiwaniach odpowiedniego oprogramowania dla zapowiedzianej w 2016 roku produkcji.

W grze przedstawiona została dość osobliwa wizja nieodległej przyszłości, gdzie nieszkodliwe niegdyś zjawiska atmosferyczne (np. deszcz) zmieniły nieco swoje właściwości, stając się niemałym zagrożeniem dla człowieka. Gdy żywy organizm wejdzie w kontakt z opadową wodą nastąpi przyśpieszenie procesu starzenia się. Ponadto w uniwersum “Death Stranding” istnieją istoty niewidoczne dla ludzkiego oka, które nie mają raczej pokojowych zamiarów względem mieszkańców Ziemi.

Death Stranding

Głównym bohaterem produkcji będzie Sam Porter Bridges, starający się zjednoczyć dwie zwaśnione frakcje, aby zażegnać wyginięcie ludzkości i odnowić w USA patriotyczne wartości.

„Death Stranding” zostanie wydane 8 listopada na PlayStation 4 i będzie posiadała pełną polską lokalizację. Natomiast w 2020 roku tytuł zagości również na komputerach osobistych. Ponadto dotychczasowe recenzje są całkiem obiecujące.

Death Stranding


Źródło: BBC Newsbeat/YouTube