Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Desitny 2 będzie grą free-to-play?

Na bazie niedawnego wycieku przypuszcza się, że studio Bungie uczyni z „Destiny 2” – strzelanki science fiction z 2017 roku na PlayStation 4, Xbox One i PC – grę free-to-play. Według Engadget podstawowa wersja tytułu oraz zawartość z rozszerzenia zostaną rozpowszechnione w darmowym dostępie i przemianują się na „Destiny 2: New Light”. Następne dodatki do gry będą jednak dystrybuowane oddzielnie i za opłatą.

Zachodnim mediom analizującym sprawę wydaje się, że taki dostęp będzie możliwy tylko dla platform Xbox One i PC, więc posiadacze konsol PlayStation 4 wciąż będą musieli płacić za tytuł. Ponadto, sama gra wkrótce ma trafić także na platformę Steam, ponieważ dotychczas gra korelowała wyłącznie z Battle.net-em. Konkretne bronie, zbroje i akcje nie będą też wyłącznością aplikacji Blizzarda.

Powyższe rewelacje trzeba jednak traktować jako większość tego typu wycieków, czyli na chłodno i z odpowiednią rezerwą. Studio Bungie ma jednak niedługo odnieść się do przyszłości serii, zaplanowało nawet transmisję na żywo (6 czerwca).

Obecnie „Destiny 2” dostępne jest wciąż na PS4, PC i Xbox One. Jej akcja kontynuuje wątki z poprzedniej części. Ostatnie Miasto zostało zniszczone przez kosmiczną rasę, a ocaleni rozpierzchli się po galaktyce. Celem gracza jest zjednoczenie Strażników i przygotowanie się do starcia z wrogą armią.

Gra miała premierę 6 wrześnie 2017 na konsolach PS4 i Xbox One, zaś 24 października 2017 roku trafiła na komputery osobiste.


Źródło: comicbook.com