Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Destiny 2 – Tydzień w Bungie

W tym tygodniu w Bungie naprawiono linię czasową. Co się zmieniło?

30 Stycznia 2020, Cozmo

Na początku tego tygodnia, gdy opublikowaliśmy aktualizację 2.7.1, zidentyfikowaliśmy problem powodujący, że gracze tracili rozmaite waluty. Nasz zespół od razu przeszedł do działania i zarządził przerwę techniczną w dostępie do gry, podczas gdy my podjęliśmy prace mające na celu ustalenie źródła problemu. Postąpiliśmy tak a nie inaczej, aby zminimalizować dalsze potencjalne trudności, na które moglibyście natrafić. Ostatecznie byliśmy zmuszeni po raz pierwszy w historii Destiny zresetować postęp postaci do momentu sprzed udostępnienia aktualizacji, aby mieć pewność, że nikt nie straci swoich zasłużonych materiałów. Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikłe z nieoczekiwanych prac technicznych i dziękujemy za wyrozumiałość okazaną w trakcie naszych starań o ponowne udostępnienie gry online.

Będziemy dalej zabiegać o to, aby do błędów i przerw w dostępie do gry dochodziło jak najrzadziej. Mimo że usterki są jak muchy, które zawsze jakimś sposobem dostaną się do środka, my zawsze będziemy za nimi chodzić (i biegać) z packą.

EMPIREJSKA PODSTAWA
W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa Empirejskiej podstawy. Święty-14 zwróci się do wszystkich Strażników z prośbą o udział w budowie fundamentu, który legnie u podstaw kolejnego sezonu. Obelisk w Wieży będzie centralnym elementem tego wydarzenia, dlatego każdy gracz powinien go odblokować i przygotować do działania, gdyż z jego użyciem będą się wiązały pokaźne korzyści.

Strażnicy będą musieli współdziałać i przeznaczyć część własnych zasobów, aby osiągnąć wspólny cel. Gracze pragnący wziąć w tym przedsięwzięciu udział będą musieli przekazać swoje fraktality, korzystając z Obelisku Wieży. Wydarzenie będzie złożone z siedmiu etapów. Wymogiem każdego z nich jest konieczność przekazywania coraz większych ilości fraktalitu, bez którego nie da rady zrobić postępów. W Obelisku Wieży pojawi się również hologram umożliwiający śledzenie postępów społeczności w tej rozgrywce.

Oczywiście nie oczekujemy, że pozbędziecie się waszej krwawicy w postaci fraktalitu tak po prostu. Oto korzyści, na które możecie liczyć:

Udział w budowie Empirejskiej podstawy kosztuje 100 spolaryzowanych fraktalitów.
Ich wydanie zapewnia liniowy, 25-procentowy postęp we wszystkich zleceniach na broń zagubioną w czasie w twoim ekwipunku.
Twój Obelisk Wieży będzie dla ciebie źródłem spolaryzowanych fraktalitów, których cotygodniowa liczba będzie zależeć od jego mocy rezonansu –
aby ją zwiększyć, należy ulepszyć pozostałe obeliski.
Gracze, którzy do końca sezonu wydadzą ponad 5000 spolaryzowanych fraktalitów, otrzymają Triumf i emblemat.

Każdy członek społeczności dostanie również barwę po ukończeniu wszystkich etapów. Oto zestawienie celów dla społeczności we wszystkich siedmiu etapach.

Etap 1: 400 000 000
Etap 2: 700 000 000
Etap 3: 1 200 000 000
Stage 4: ???
Stage 5: ???
Stage 6: ???
Stage 7: ???

Każdy może się „dorzucić”. Omawiane wydarzenie będzie dostępne dla wszystkich graczy Destiny 2 bez konieczności posiadania przepustki sezonowej. Możecie zacząć przygotowania już w tym tygodniu: zbierajcie fraktalit i zapewnijcie Obeliskom Wieży odpowiedni poziom mocy.

TO SIĘ OGLĄDA
Wczoraj ogłosiliśmy, że wspólnie z Twitch Prime będziemy dostarczać nagrody w grze tym wszystkim graczom Destiny 2, którzy mają aktywne członkostwo Twitch Prime. Planujemy dostarczyć sześć comiesięcznych łupów, z których każdy będzie zawierać cztery nagrody.

Pierwsze łupy ze sprzętem pojawią się już teraz i pozostaną dostępne do 25 lutego. Będą to: karabin automatyczny Reżim SUROS, zdobienie Cios znienacka, egzotyczna obudowa Ducha mniejszego horyzontu oraz egzotyczny statek niezabezpieczone/PROTEST.

KONKURS Z NAGRODAMI DLA STRAŻNIKÓW 

W tym tygodniu w sklepie Bungie organizujemy konkurs z nagrodami przygotowany specjalnie dla Strażników. Do wygrania będą wyselekcjonowane kolekcje sprzętu Destiny, w tym wyprzedane edycje kolekcjonerskie Twierdzy Cieni podpisane przez zespół Bungie. Tylko przez pewien czas w sklepach bungiestore.com i eu.bungiestore.com będą dostępne rozmaite przecenione pakiety naszych produktów.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym wydarzeniu, obserwuj @BungieStore na Twitterze, udostępnij post o aktualnym konkursie i dodaj #GuardianGiveaways. Konkurs zakończy się 4 lutego o godz. 17:59 czasu środkowoeuropejskiego (UTC+1). Zgłoszenia możliwe wyłącznie z następujących krajów i regionów: UE, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Chiny (zapoznaj się z Zasadami dotyczącymi wykluczonych regionów i państw). Uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z Oficjalnymi zasadami.

STRAŻNICY DLA AUSTRALII

Nasze koszulki „Strażnicy dla Australii” nadal można zamawiać w przedsprzedaży w sklepach Bungie oraz Bungie UE. Połowa zysków ze sprzedaży koszulek zostanie przekazana ochotniczej straży pożarnej NSW Rural Fire Service. Druga połowa trafi do WIRES, największej organizacji zajmującej się ochroną dzikich zwierząt w Australii.
Zakupionej koszulce towarzyszy również ekskluzywny emblemat Destiny 2 „Gwiezdne światło, gwiezdna jasność”. Dziękujemy, że razem z nami wspieracie strażaków i służby ratujące zagrożone zwierzęta w Australii.

COFAJĄC SIĘ W PRZYSZŁOŚĆ

Pomoc techniczna odgrywa kluczową rolę, współpracując z całym zespołem po to, abyście wiedzieli o naszych postępach i wysiłkach mających na celu przywrócenie usług po przerwach w dostępie do gry.

Oto ich sprawozdanie.

AKTUALIZACJA 2.7.1 I RESET KONT

Gdy we wtorek 28 stycznia ukazała się aktualizacja 2.7.1, zespół pomocy technicznej zacząć dostrzegać trend w postaci rosnącej liczby postów użytkowników, którzy mieli rozmaite problemy z walutami i materiałami do nasycania w Destiny 2. Po zweryfikowaniu tego problemu kilka zespołów Bungie zdecydowało o zarządzeniu przerwy w dostępie do gry, aby uchronić kolejne osoby przed zaistniałymi komplikacjami.

Ponieważ ten problem dotyczył wszystkich kont, a my nie zdołalibyśmy odpowiednio szybko ustalić strat poniesionych przez poszczególnych użytkowników, postanowiliśmy przywrócić wszystkie konta z ostatnich zachowanych kopii zapasowych około 17:30 czasu środkowoeuropejskiego.

W związku z przywróceniem kont:
Wszelkie postępy i zadania dokonane/ukończone między 17:30 a 19:30 czasu środkowoeuropejskiego muszą zostać zrobione od nowa.
Wszelkie przedmioty zdobyte w tym przedziale czasowym muszą zostać ponownie zdobyte.
Zakupy dokonane w tym przedziale czasowym muszą zostać dokonane ponownie, natomiast wydane srebro zostanie przywrócone.
Zasada ta nie dotyczy pakietów srebra zakupionych za pośrednictwem sklepów na platformach, ponieważ transakcje te zostały zawarte po stronie platformy.

Po przywróceniu kont serwer Destiny 2 zaczął działać online ok. 04:00 nad ranem kolejnego dnia. Nadal ustalamy przyczyny wystąpienia tego problemu i w przyszłości możemy przedstawić więcej informacji na ten temat.

OBSŁUGA TWITCH PRIME

W celu otrzymania łupów wspomnianych w umieszczonej wyżej sekcji „To się ogląda” gracze muszą mieć aktywne konto Amazon Prime, konto Bungie.net oraz konto Destiny 2. Po powiązaniu tych kont gracze mogą odebrać łupy na stronie Destiny 2 serwisu Twitch Prime. Następnie powinni się zalogować do Destiny 2 i porozmawiać z Amandą Holiday w hangarze w Wieży, aby otrzymać łupy.

Więcej informacji na temat kojarzenia kont i odbioru łupów z egzotycznym sprzętem znajdziesz w naszym artykule na Help.Bungie.Net poświęconym obsłudze subskrypcji Twitch Prime w przypadku Destiny 2.

BIEŻĄCE ZNANE PROBLEMY

Na bieżąco analizujemy rozmaite zidentyfikowane usterki. Tymczasem prezentujemy listę najnowszych znanych błędów zgłoszonych na naszym Forum #Help:

Triumfy z książki wiedzy Gołąb i Feniks nie są już widoczne dla graczy, którzy je odblokowali. Naprawimy to w kolejnej aktualizacji.
Czasy wczytywania Wieży wydłużyły się po opublikowaniu aktualizacji 2.7.1.
Po opublikowaniu aktualizacji 2.7.1. zadanie Zielony z zazdrości nieprawidłowo odzwierciedla rangę Niesławy niektórych graczy.

Pełna lista najnowszych problemów w Destiny 2 znajduje się w naszym artykule ze znanymi błędami. Gracze, którzy znajdą inne błędy, powinni je zgłosić na forum #Help.

KRÓLOWIE ROKU SZCZURA

Zdarzyło wam się kiedyś obejrzeć film do tego stopnia śmieszny, że rozpyliliście spożywany napój nosem? Mi to raczej nie grozi, bo przestrzegam rygorystycznej zasady „Niczego nie pić podczas oglądania filmów”. Zerknijcie na zwycięskie filmy tego tygodnia (a przedtem odstawcie kubki na bok!).

Filmik tygodnia: Szczurze natarcie

Wyróżnienie: Przebudzenie

Zwycięzcy „Filmiku tygodnia” znajdą w swojej kolekcji nowiutki emblemat. Pamiętajcie o dołączeniu linku do waszego profilu na Bungie.net, żebyśmy wiedzieli, gdzie wysłać nagrodę. Kandydatów na zwycięzców poszukujemy we wszystkich internetowych źródłach, w których publikujecie swoje filmiki Destiny i które można oglądać w pracy bez oglądania się na szefa. Jeżeli jednak komuś naprawdę zależy na emblemacie, najlepszym miejscem na publikację materiałów jest strona z dziełami społeczności.

Gdy zaczniecie czytać ten tekst, ja będę w drodze do mojej rodziny w Teksasie i Oklahomie. Ale spokojna głowa: mocarny zespół ds. społeczności dosłownie wymiata i spokojnie da radę pod moją nieobecność. Co nie oznacza, że przepadnę bez śladu. Wezmę udział w wydarzeniu społecznościowym „Empirejska podstawa”, będąc w trasie, za pośrednictwem usługi Stadia.

Nie możemy się doczekać, gdy gracze połączą siły, aby sprostać naszemu wyzwaniu. A ponieważ w przeszłości wasze osiągnięcia przekraczały nasze najśmielsze oczekiwania, również tym razem wysoko postawiliśmy poprzeczkę. Zobaczymy, jak się spiszecie podczas tej próby.

<3 Cozmo

Źródło: informacja prasowa