Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Diablo 3: Reaper of Souls – zwiastun!

Blizzard z okazji GamesCom publikuje niezwykle klimatyczny cinematic trailer dodatku do „Diablo III”.

Zapowiedziany „Reaper of Souls” to pierwsze rozszerzenie do „Diablo 3”. Zapowiadają mroczniejszy klimat i nową klasę postaci. Gra będzie składać się z nowego fabularnego aktu, którego akcja osadzona zostanie w mieście Westmarch. Czytamy, że ma ona toczyć się wokół Malthaela, anioła śmierci, który jest w posiadaniu czarnego kamienia duszy. Ma także umiejętność wyciągania dusz z ludzi i zamieniania ich w swoich żołnierzy.

Nową klasą postaci ma być Crusader – święty rycerz mający jednak różnić się od Paladyna z drugiej części gry. Podczas konferencji prasowej nazwali tę klasę „maszyną do zabijania”. Mamy także spodziewać się nowego systemu Loot 2.0., który polegać będzie na tym, że ilość wypadających przedmiotów będzie niewielka. Zamiast tego mamy większe szanse na znalezienie ekwipunku dopasowanego do klasy gracza.

Blizzard obiecuje także nowy system endgame’u – Loot Runs. W nim też gracze zostaną umieszczeni w losowane generowanym lochu wypełnionym losowymi przeciwnikami. Zabawa ma polegać na zabijaniu wrogów w szybkim tempie i zbieraniu nowego ekwipunku.. Ogólna liczba leveli ma być podniesiona do 70.

Data premiery nie jest znana. Poniżej cinematic trailer oraz gameplay.