Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Disney zamknął Lucasarts

Po dość kontrowersyjnych porządkach w Lucasfilm Animation przychodzi czas na Lucasarts – Disney oficjalnie ogłasza, że zamyka firmę odpowiadającą za gry z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Co planują?
Po analizie naszej pozycji na rynku gier, zdecydowaliśmy się zmienić model tworzenia z wewnętrznego na licencjonowany, jednocześnie minimalizując ryzyko firmy i osiągając szersze portfolio wysokiej jakości gier z uniwersum „Gwiezdnych Wojen”. Efektem tej zmiany są zwolnienia w całej organizacji. Doceniamy i jesteśmy dumni z utalentowanych ekip, które tworzyły nasze nowe tytuły – czytamy w oświadczeniu.

Nadal nie wiadomo, co ze „Star Wars 1313”. Oficjalnie nie wyjawiono, jaki status ma ten projekt. Plotki jednak mówią, że podobnie jak serial „Star Wars Detours”, zostaje ta gra odłożona na półkę, gdyż Disney skupia się na tworzeniu i dopracowaniu do perfekcji trzeciej trylogii „Gwiezdnych Wojen”. Z oświadczenia wynika, że będą oni sprzedawać licencję innym firmom tworzącym gry – podobno jak sam Lucasarts ostatnio zrobił to przy „The Old Republic” z BioWare. Wszystko wskazuje na to, że na tę chwilę nie będą prowadzone żadne prace nad grami. Prawdopodobnie zmieni się to wraz ze startem produkcji VII epizodu, by na premierę filmu przygotować kilka równoległych projektów.

Warto przypomnieć, że niedawno porządki były robione również w Lucasfilm Animation, gdzie anulowano „Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów” i zwolniono sporą część pracowników zajmujących się tym serialem, jednocześnie ogłaszając kompletnie nową animowaną produkcję.