Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Diuna | Świat wykreowany wyobraźnią

Wydawnictwo Alis Games od pewnego czasu dzieli się informacjami nad papierową grą RPG „Diuna: Przygody w Imperium”, która wkrótce wzbogaci portfolio oficyny, odpowiedzialnej za polskie wydanie nowych edycji „Wampira: Maskarady” i „Kultu: Boskości utraconej”.

„Diuna: Przygody w Imperium” pozwoli graczom na samodzielne odkrywanie tajemnic Arrakis, rozwiązywanie licznych zagadek, eksplorowanie mniej znanych globów z uniwersum, a także doświadczać przygód na zupełnie innym poziomie niż w przypadku innych mediów – w tym przypadku będzie liczyć się wyobraźnia. Nic w tym dziwnego, przecież właśnie na to stawiają gry wyobraźni (inaczej RPG), a „Diuna” może stać się czymś, co zainteresuje Was na tyle, aby spróbować swych sił w tej improwizacyjnej, silnie zaangażowanej zabawie.

Diuna: Przygody w Imperium

Przygotowywany podręcznik będzie zawierał szczegółowe informacje o świecie, frakcjach, ich mocnych i słabych stronach, jak również wszystkim, co pomoże w wyobrażaniu sobie lokalizacji i bohaterów tego uniwersum. Sama księga podstawowa zawierać będzie ponadto zasady tworzenia postaci, umiejętności, zdolności, atrybuty i konflikty – na kilku poziomach.

Co będą w tytule „Diuna: Przygoda w Imperium: robić gracze? Wcielą się w członka jednego z Wielkich Rodów zasiadającego w Landsraadzie, ale kim on będzie, co będzie potrafił, w czym będzie się specjalizował, do czego będzie mógł dążyć? To wszystko zależy od samych graczy, których cel tylko z pozoru wydaje się prosty – zapewnić Rodowi dobrobyt.

Jeżeli interesujecie się projektem Andrew Peregrine’a – twórcy tego RPG-a, możecie śledzić wydawnictwo, które co jakiś czas dostarcza nowych informacji na temat tego tytułu.

Diuna: Przygody w Imperium


Źródło: Alis Games (Facebook)