Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Dlaczego opóźni się premiera kolejnej części gry Assassin’s Creed?

W sieci pojawiły się pogłoski, że studio Ubisoft planuje wydanie „Assassin’s Creed: Empire” dopiero w 2017 roku, a gra ma być inspirowana odnoszącym sukcesy „Wiedźminem 3”.

Te rewelacje poznaliśmy użytkownikowi portalu 4cham, który podaje się za pracownika Ubisoftu. Fabuła rozgrywki ma podobno toczyć się w starożytnym Egipcie, a najnowsza odsłona serii zyskała wstępny podtytuł „Empire”. Jej premiery możemy spodziewać się dopiero w 2017 roku.

Kolejne części „Assassin’s Creed” pojawiały się na rynku regularnie, w rocznych odstępach, poczynając od 2009 roku. Za sobą mamy już premierę „Assassin’s Creed: Syndicate”, która poprawiła wizerunek serii, jednak nie uniknęła wielu przypadłości technicznych. Tm razem okazuje się, że Ubisoft wyciągnął wnioski i przyjdzie nam poczekać trochę dłużej na kolejną część.

Z plotek, które zamieścił na 4chanie rzekomy pracownik Ubisoftu, artysta-ilustrator, wynika, że nowy „Assassin’s Creed” pojawi się dopiero w 2017 roku. Pogłoski te, pokrywają się jednak z doniesieniami informatorów serwisu Kotaku. Poniżej ważniejsze rewelacje odnośnie tytułu.

„Assassin’s Creed: Empire” mają opracować osoby z zespołu odpowiedzialnego za „Assassin’s Creed IV: Black Flag”, a gra ma być prequelem poprzednich odsłon serii. Twórcom zależało na zdobyciu jak największej swobody fabularnej, więc zdecydowali się na przeniesienie rozgrywki do odległych realiów starożytnego Egiptu – przed powstaniem organizacji Asasynów i Templariuszy.

Głównym bohaterem tej części ma być niewolnik , który prawdopodobnie odzyska wolność, a z wyglądu ma przypominać Altaira (bohatera pierwszej części „Assassin’s Creed”).

Ogólny charakter tej części serii ma być wzorowany na innej grze, doskonale nam znanej – „Wiedźmin 3: Dziki Gon”! Użytkownik 4chan w swoim wpisie wspomniał, że twórcy myślą o odnowionym zakresie „swobodnej walki” oraz „postępów gracza”, a także o powrocie wierzchowców i łodzi. Niestety, podobnie jak dotychczas twórcy stawiają na przygodowy aspekt gry i działania w ukryciu mają stracić na znaczeniu jeszcze bardziej. Gra jednak z założeniach ma nie korzystać z dorobku poprzednich części „Assassin’s Creed” (według niesprawdzonych informacji).

Jeśli chodzi o rozmiar świata, który ma być do dyspozycji graczy, to podobno ma być 3 razy większy niż ten z „Assassin’s Creed: Black Flag”, a także bardziej dużo bardziej „barwny” niż dotychczas – np. na pustyni mamy natknąć się na miraże. Zabraknie z kolei ekranów ładowania przy wchodzeniu do miast, przejścia między lokacjami mają być całkowicie płynne.

Kolejna odsłona „Assassin’s Creed” ma być przeznaczona w całości na PC, gdyż konwersja na konsole PlayStation 4 i Xbox One (na których „Empire” również będzie dostępna) ma być niezwykle prosta.

Podkreślamy, że powyższe informacje należy traktować z przymrużeniem oka i dużą dozą nieufności, jak każde plotki. Ostatnio studio Ubisoft odniosło się do tych pogłosek, wydając oficjalne oświadczenie, o którym pisaliśmy tutaj.