Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Duchowy spadkobierca Dead Space?!

Calvin Parsons, niezależny projektant gier, zaprezentował nowy fragment rozgrywki z szykowanej przez siebie gry „Negative Atmosphere”, w którym wyraźnie widać wpływ i inspirację serii „Dead Space”.

Głównym bohaterem produkcji ma być Samuel Edwards, mężczyzna w sile wieku, doświadczony medyk wojenny na medycynie, który jest świadkiem makabrycznych wydarzeń i wybuchu epidemii wirusa, zakażającego organiczne komórki tak, że stają się wrogo nastawione do wszystkie, co żyje i jeszcze nie zostało zarażone. Cała sytuacja ma miejsce w futurystycznej przyszłości na pokładzie kosmicznego transportowca TRH Rusanov.

Co ciekawe, oprócz samych ludzi na statku znajdowały sztuczne inteligencje, wykorzystujące organiczne (sic!) podzespoły. A więc na drodze protagonisty nie staną tylko zmutowane bestie pochodzenia ludzkiego, ale i androidy z pewnymi usterkami, które czynią z nich śmiercionośnych przeciwników.

Przed Samuelem będzie więc wiele wyzwań, a klaustrofobiczne korytarze, jump scary, drobne zagadki logiczne i problemy psychiczne wywołujące po czasie halucynacje z pewnością urozmaicą jego perypetie. I wszystko to pachnie znajomo, wręcz plagiatem, ale może nie będzie to tylko kopia świetnej serii, lecz idąc po śladach dobrze przyjętych przez graczy tytułów, pokaże, że da się w takiej konwencji stworzyć coś naprawdę przyjemnego i przemyślanego.

Seria „Dead Space” obecnie pozostaje w zawieszeniu, po tym jak Electronic Arts zamknęło studio Visceral Games.


Źródło: Only Single Player/YouTube