Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

EA straciło 3 miliardy dolarów na kontrowersjach wokół Star Wars Battlefront II

Afera z mikrotransakcjami dużo kosztowała Electronics Arts. Wartość akcji firmy spadła w ciągu miesiąca o 8,5%, czyli około 3,1 miliarda dolarów. Przynoszący dotychczas pokaźne zyski model biznesowy stanął EA kością w gardle, przynajmniej w przypadku „Star Wars Battlefront II”.

Zamieszanie wokół „Star Wars Battlefront II” nie przyniosło EA spodziewanych zysków. Mikrotransakcje w nowej grze ze świata „Gwiezdnych Wojen” spowodowały nie tylko irytację graczy, ale wzbudziły także zainteresowanie instytucji regulujących hazard w różnych krajach, m.in. we Francji, Belgii czy Australii. Ich uwagę przykuły skrzynki z łupami, rozpatrywane pod kątem związku z grami losowymi.

Jak na razie EA zawiesiło mikrotransakcje w „Battlefront II”, ale możemy być pewni, że powrócą – tylko w zmienionej formie. Jednak gracze wyraźnie i dotkliwie, zwłaszcza dla portfela EA, zaznaczyli swoje niezadowolenie z takich praktyk. Ciekawe jak sytuacja z „Star Wars Battlefront II” wpłynie na kształt przyszłych modeli biznesowych, zarówno u EA, jak i innych wydawców.