Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ethnos w sklepach!

 

5 września premierę miała polska edycja ciepło przyjętej gry CMON Paolo Mori z wspaniałymi grafikami Johna Howe’a, ilustratora, którego prace ozdobiły wydania „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena. Za wydanie nad Wisłą odpowiada Portal Games.

W dalekiej krainie Ethnos nastaje właśnie nowa Era. Stara Era zupełnie spustoszyła Sześć Królestw i rozproszyła dwanaście Plemion Ethnos po najdalszych zakątkach krainy.

Nadszedł czas, aby znalazł się przywódca, który zjednoczy Plemiona Królestwa siłą potężnego sojuszu, umiejętnie wykorzystując ich specjalne zdolności. Kto okaże się mieć najwięcej sprytu i mądrości, by jako Król Ethnos wprowadzić je w Złoty Wiek?

Ethnos to gra dla dwóch do sześciu osób. Zadaniem graczy jest zdobycie pozycji Króla Ethnos. Gracz, któremu uda się przejąć kontrolę nad największą liczbą Królestw i który zgromadzi wokół siebie największą liczbę Sojuszników, otrzyma najwięcej Chwały i miano Króla Ethnos.

Aby zostać Królem Ethnos, zbierz rozproszonych członków 12 Plemion i stwórz z nich Oddziały Sojusznicze do kontroli nad Sześcioma Królestwami. Rozważnie wybierz Dowódców owych Oddziałów, gdyż tylko Dowódcy udzielą im swoich unikatowych zdolności w wyścigu o władzę. Kto zdobędzie najwięcej Chwały we wszystkich Trzech Erach, posiądzie tron Ethnos i wygra grę!

start

12 unikatowych plemion

12 plemion i 1 bohater, by nimi wszystkimi rządzić…

Ethnos to 12 plemion, a każde z nich cechuje unikalna zdolność. Jeśli Gracze mądrze posłużą się tymi zdolnościami, wkrótce jeden z nich z pewnością zostanie Królem Ethnos. Pamiętaj jednak o tym, że jedynie Dowódca Oddziału pozwala na jej użycie.

Wśród tej wspaniałej dwunastki znajdziemy takie klasyki fantastyki, jak Elfy, Krasnoludy czy Niziołki, a także nieco bardziej egzotyczne plemiona Morskiego Ludu, Skrzydlatych, czy Minotaurów. Mnogość wyboru gwarantuje ogromną regrywalność!

Kraina Ethnos

Uformowana podczas Ery Stworzenia kraina Ethnos jest domem wielu plemion i bohaterów, którzy mają wpływ na jej kształt. W grze walczyć będziesz o tytuł króla całej krainy, która podzielona jest dodatkowo na sześć Królestw. To kontrola nad każdym z nich zapewni ci potrzebne do zwycięstwa punkty Chwały.

Przebieg Rozgrywki

Rozgrywka toczyć się będzie na przestrzeni trzech Er (dwóch w grze dla dwóch lub trzech graczy). Na koniec każdej Ery nadlatują straszliwe i potężne smoki, które pustoszą wszystkie Królestwa i zapowiadają nadejście kolejnej Ery. To właśnie wtedy podlicza się Chwałę za Królestwa i Oddziały sojuszników.

Autor Paolo Mori

Znany w branży planszówkowej za takie tytuły, jak Libertalia, Vasco da Gama, Dogs of War czy UnusualSuspects, Paolo Mori w 2013 i 2017 roku był na szczytach list BGG, znajdując się w Top 10 designerów.

Paolo pochodzi z Włoch i jest aktywnym członkiem włoskiej społeczności twórców gier na stronie i forum Inventori di Giochi.

Ilustracje John Howe

W grze znajduje się mnóstwo kart przedstawiających fantastyczne istoty należące do plemion Królestwa Ethnos. Za klimatyczne ilustracje na tych kartach, a także pudełku i planszy odpowiada John Howe, którego styl możecie kojarzyć – jest on ilustratorem książek Tolkiena, ilustrował również wiele gier planszowych osadzonych w Śródziemiu – między innymi The Hobbit, War Of The Ring, Middle-Earth Quest, Lord Of The Ring: The Confrontation, a także Hunt for the Ring. Jego prace znaleźć też można na kartach do Magic: The Gathering. Wzniosły klimat fantasy gwarantowany!

 1

 

2

 

3

 

 

5

 

7

 

start