Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Fox Games z planszową ofensywą!


Fox Games ma zamiar zrobić graczom w lutym i marcu kilka niespodzianek – i chyba nikogo nie zdziwi, że chodzi właśnie o gry bez prądu. Pierwszym natarciem będzie „Wodny szlak”, następnie karciane imprezówki „Dwalambury” oraz „Rakietę”.

Przenieś się w czasy, gdy najlepszym środkiem transportu było spławianie towarów wodnym szlakiem!

Celem gracza jest poprowadzenie swojej rzeki tak, aby jak najwięcej surowców dotarło do swoich miejsc docelowych, musi także odpowiednio rozmieścić porty i łąki. Gracz z największa liczbą punktów wygrywa.

„Wodny szlak” ma bardzo proste i intuicyjne zasady oraz oferuje możliwość rozgrywki jednoosobowej. Doskonale sprawdzi się w każdej grupie wiekowej i przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom gier kafelkowych!

Wiek graczy: 8+

Cena detaliczna: 59,99 zł

Uczestnicy zabawy poznają kategorię, do której muszą wymyślić trzy skojarzenia, a czwarte wpisać jako „rakietę”. Jeśli to samo skojarzenie pojawiło się u minimum dwóch różnych graczy – otrzymują oni punkty. Jeśli zaś znalazło się u kogoś jako „rakieta” – punkty otrzymuje jedynie jej twórca, który tym samym blokuje to skojarzenie u innych.

Cała magia gry polega na wymyślaniu skojarzeń niezbyt prostych, ale też nie przesadnie skomplikowanych. Popisz się kreatywnością i baw się słowami w Rakiecie Imprezowej!

Autorzy: Wojciech Grajkowski, Michał Gołębiowski, Łukasz Zep, Hubert Młodzianowski
Ilustracje: Monika Mucha
Liczba graczy: 3-15
Wiek: 10+
Czas: 25 min.

„Dwalambury” to wariacja na temat popularnej gry towarzyskiej Kalambury.

Na kartach widnieją dwa podobne hasła. Dwóch prezentujących – każdy z innej drużyny – stara się w tym samym czasie zaprezentować swoje hasło tak, aby odgadła je jego drużyna, a przy okazji nie trafiła ona przez przypadek na hasło przeciwników.

Dwalambury to pełna emocji gra, w której ważna jest umiejętność kojarzenia. Dzięki oryginalnej formule radość z gry będą czerpać zarówno młodsi jak i starsi gracze.

Autorzy: Wojciech Grajkowski, Michał Gołębiowski
Ilustracje: Monika Mucha
Liczba graczy: 4-18
Wiek: 10+
Czas: 25 min.