Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Frostpunk 2 | Na oficjalnej zapowiedzi

11bit Studios zapowiedziało oficjalnie „Frostpunk 2”. Podzieliło się także pierwszym zwiastunem gry.

Frostpunk 2 to kontynuacja cieszącej się dużym uznaniem i nominowanej do nagrody BAFTA gry society survival, która zapoczątkowała całkiem nowy gatunek dzięki zróżnicowanej rozgrywce z elementami budowania miast, strategii i zarządzania. Akcja tej kontynuacji rozgrywa się 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej. Na skutej lodem Ziemi wciąż panują surowe warunki pogodowe niekończącej się zimy.

Wcielasz się w postać lidera metropolii, w której nieuniknione jest stałe zajmowanie nowych terenów i poszukiwanie kolejnych źródeł energii. Minął już wiek węgla – za ostatnią nadzieję dla pozostałej we Frostland ludzkości uznaje się wydobycie ropy. Zmiany nie przychodzą jednak łatwo, a nowo obrany kierunek nie zadowala całości tego zróżnicowanego społeczeństwa.

Wymogi i oczekiwania różnych frakcji spowodują wzrost napięcia i wystąpienie konfliktów. Czy niezbędne są bezwzględne rządy i makiawelistyczne podejście do polityki? Gdy miasto nadal drży we wiecznym mrozie, a wokół niego pojawiają się nowe zagrożenia, konieczne jest zadbanie o zjednoczenie i determinację podwładnych Ci mieszkańców, a także przygotowanie ich do nieuniknionych poświęceń!

Grę można dodać do listy życzeń na Epic Games: https://www.epicgames.com/store/pl/p/frostpunk-2