Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Frostpunk trafi na planszę!

W czerwcu 11bit Studios mogło czuć się dumne z wyróżnienia „This War of Mine” na liście lektur szkolnych, choć to nie jedyna dobra wiadomość dla fanów krakowskiego wydawcy gier. Wydawnictwo Glass Cannon Unplugged postanowiło przenieść drugą fenomenalną grę studia „Frostpunk” na planszę.

„Frostpunk: The Board Game” zostało zaprojektowane przez Adama Kwapińskiego, autora bestsellerowego „Nemesisa” i „Lords of Hellas”. Tytuł ma mieć bardzo proste zasady, ale przed graczem staną trudne dylematy i konsekwencje, będące elementem wyróżniającym oryginału. Wiele mechanik zostanie w ciekawy sposób odtworzone, a nad wszystkim będą czuwać doświadczeni deweloperzy oraz osobowości z branży.

Gra przeznaczona jest od 1 do 4 graczy, którzy wcielając się w role przywódców kolonii, muszą połączyć siły, aby przetrwać w świecie opanowanym przez nową epokę lodowcową. Świat Frostpunka to alternatywna historia, gdzie w industrialnej erze silnie rozwinięto technologię opartą na parze (stąd w grze ogromne, mechaniczne automaty i wywodzące się rodem z steampunkowych wizji technologie), z tym, że w tym samym czasie glob został skuty lodem, a ludzkość musiała odnaleźć schronienie w wąwozach. Osłaniane od mroźnych wichur doliny, kratery stały się miejscem powstania miast, których centralnym punktem zwykle jest ogromny generator, wytwarzający prąd i ciepło.

„Frostpunk: The Board Game” ma wystartować na Kickstarterze jesienią tego roku.