Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gears of War 5 nadejdzie z końcem wakacji?

Wprawdzie już w zeszłym miesiącu pojawiła się pogłoska o dacie premiery wersji pudełkowej „Gears 5”, tyle tylko, że źródło było zbyt mało wiarygodne. Ale teraz na oficjalnym koncie gry zamieszczono sugestię jakoby podawana data – 10 września – w istocie była terminem wydania tytułu na Xbox One i PC.

Jednak trudno uznać ją za oficjalną informację, ponieważ wydawca nic konkretnie nie potwierdził. Na razie trzeba potraktować tę wieść jako niepewną, mimo że prawdopodobieństwo premiery piątej odsłony „Gears 5” we wrześniu jest wysokie. Z pewnością wkrótce ta pogłoska zostanie sprawdzona, ponieważ Microsoft zapowiedział, że na konferencji na E3 podejmie się tematu gry.

Wydanie we wrześniu wydaje się całkiem zmyślnym pomysłem, gdyż w następnych miesiącach wiele dużych, konkurencyjnych tytułów będzie miało swoje premiery, a w tym samym czasie raczej będzie ich niewiele. „Gears 5” będzie także próbą przywrócenia serii świetności, szczególnie po niezbyt dobrze przyjętej czwartej odsłonie.

Gra zostanie wydana na Xbox One i PC na pewno w tym roku, chyba że wydawca postanowi przenieść datę premiery – na co jednak nic nie wskazuje. „Gears 5” będzie dostępne w sklepie Microsoft Store oraz na Steamie.

Akcja piątej odsłony będzie toczyć się po wydarzeniach znanych z poprzedniej części. Główną bohaterką jest Kait Diaz, która wraz z Delmontem Walkerem przemierza rubieżą planty Sera, aby zgłębić prawdę o Szarańczy i dotrzeć do źródła trapiących ją koszmary.


Źródło: comicbook.com