Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gears of War 6 będzie inspirowane Opowieścią Podręcznej?

„Gears 5” trafiło na Xbox One i PC w zeszłym miesiącu, ale Microsoft już zaczyna mówić o kolejnej odsłony serii. Obecnie trwa preprodukcja, w której programiści poszukują inspiracji, które być może staną się fundamentem gry. Co ciekawe, wedle relacji tym razem twórcy szukają natchnienia w niekonwencjonalnych miejscach.

Podczas podcastu „Wassup Conversations” dyrektor artystyczny „Gears 5” Aryan Hanbeck powiedział, że obecnie to „Opowieść Podręcznej” od Hulu jest główną inspiracją w ich biurze. Hanbeck zdradził, że namówił wszystkich artystów studia, aby bez przerwy oglądali serial. Podobno polecił skupić się na kompozycji, kolorze, zdjęciach i symbolice, a także ujawnił, że będą się zastanawiać w jaki sposób mogą wykorzystać między innymi te elementy w „Gears 6”.

Gears

Oficjalnie „Gears 6” nie zostało jeszcze zapowiedziane i zapewne graczom przyjdzie trochę poczekać nim na temat produkcji pojawi się więcej szczegółów, ale oświadczenie o inspiracjach dla zespołu artystycznego może budzić zaciekawienie. Ponadto, twórcy podkreślają, że programiści czerpią nie tylko z innych gier, tylko spoglądają na filmy, programy telewizyjne, książki, komiksy i wiele innych rzeczy.

„Gears 5” od 10 września dostępna jest na PC i Xbox One. Gra to trzecioosobowa strzelanka, która kontynuuje historię Kait Diaz znaną z wcześniejszej odsłony.


Źródło: comicbook.com