Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gniew Barbarzyńców

Szykuje się niezła rozwałka w klimatach Conana!  Grupa Architects of Chaos opracowuje grę planszową osadzoną w oldschoolowym, pulpowym świecie, nawiązującym do nurtu heroic fantasy, szczególnie zaś do utworów stworzonych przez Roberta E. Howarda (Conan), L. Sprague’a de Campa (cykl o Haroldzie Shea) czy Karla E. Wagnera (Cykl o Kane’ie).

 

W „Gniewie Barbarzyńców” gracze wcielą się w jednego z dostępnych bohaterów z zestawem unikalnych umiejętności, a ich głównym celem jest zdobycie chwały poprzez wspięcie się na olbrzymi masyw. Na przeszkodzie stanie im wiele trudności – w postaci pozostałych miażdżycieli i bestii rodem z mrocznych otchłani. Czas trwania tych zmagań to dwanaście rund, podczas których spychają się z wyższych poziomów i pną się coraz to w górę, zaś co trzy tury jeden z czterech kafli (symbolizujących szczyt) zostaje pożarty przez chaos (odwraca się go, co wpływa na jego właściwości i utrudnia graczom poruszanie się po nim).

Proste zasady pozwalają szybko zrozumieć na czym polega gra i nowe osoby łatwo wciągną się do zabawy, negatywna interakcja wzbudza silne emocje, a klimatyczne, humorystyczne grafiki prezentują się ciekawie – dzięki czemu wyciągnięcie pudełka z grą podczas luźnego spotkania towarzyskiego nie powinno być złym pomysłem. Jeżeli ktoś na własnej skórze chciałbym poczuć uderzenia umięśnionych barbarzyńców ma okazję już 18 listopada w gdańskiej Graciarni oraz na festiwalu Gramy (także w Grodzie Neptuna).

Cieszy nas również to, że będziemy mogli patronować grze podczas trwania kampanii, a żeby być na bieżąco wystarczy obserwować profil twórców: https://www.facebook.com/gniewbarbarzyncow/.