Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gra o tron – będzie MMORPG!

Stacja HBO podpisała umowę z niemiecką firmą Bigpoint na stworzenie gry z gatunku MMORPG opartej na serialu fantasy „Gra o tron”. Firma znana jest z udanej gry MMORPG opartej na serialu „Battlestar Galactica”.

Gra będzie tworzona w podobnym stylu jak „Battlestar Galactica”. Rozgrywka także będzie darmowa. Akcja będzie mieć miejsce w świecie znanym z serialu i książek George’a R.R. Martina.

Wyjawiono, że na konferencji twórców gier w San Francisco (5-9 marca) zostaną przedstawione szczegółowe planów na stworzenie tej produkcji.

– Mając tak bogaty i złożony świat, przedstawiony w tak szczegółowy sposób, łatwo zrozumieć, dlaczego serial stacji HBO ma miliony fanów na całym świecie. Zamierzamy stworzyć grę, która przemówi do fanatycznych zwolenników serialu, jednocześnie mając w sobie autentyczną i ciekawą rozgrywkę przyciągającą nowe osoby do serii – opowiadał Heiko Hubertz, dyrektor Bigpoint.

Pierwsze zamknięte beta testy miałyby rozpocząć się jesienią. Bigpoint jest jedną z największych firm tworzących darmowe gry online. Obecnie mają 250 mln zarejestrowanych użytkowników z całego świata.

gameofthronesgameh