Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gra planszowa DOOM już w przyszłym roku!

Wydawnictwo GALAKTA szykuje niezwykłą gratkę dla fanów planszówek oraz serii gier „DOOM”. W przyszłorocznej ofercie studia znajduje się bowiem gra planszowa oparta na dziele id Software. Szczegóły znajdziecie poniżej.

GALAKTA zaprezentowała pierwsze szczegóły „DOOM: Gry planszowej” opisując projekt jako taktyczną rozgrywkę bojową dla 2-5 graczy. Będziecie mieć wybór: przeciwstawić się hordzie demonów jako elita marines UAC lub poprowadzić demoniczny legion do zwycięstwa i wybić całą ludzką rasę. Na graczy będzie czekać sześć misji, każda rozgrywana na unikalnej planszy z różnorodnymi zagrożeniami i celami do osiągnięcia. Premiera planszówki „DOOM” zaplanowana jest na wiosnę 2017 roku.

doom box dobre mini

 

doom figurki

Oficjalny opis gry:

IDŹ DO DIABŁA – I NIGDY NIE WRACAJ

Prosimy o uwagę. Wykryto wyrwę osłony w Marsjańskiej Fabryce A113 Union Aerospace Corporation. Personel powinien ewakuować się przy najbliższej sposobności. Jest to alarm stopnia 6. Każdy pracownik, który pozostanie w obiekcie, utraci swoją polisę ubezpieczeniową UAC. Drużyny ratownicze zostały wysłane, aby zabezpieczyć zakład i sprawdzić, czy pracownicy zastosowali się do procedury.

W DOOM: Grze planszowej do czterech ciężko uzbrojonych marines stanie w obronie ludzkości do walki z mrocznym zastępem piekieł. Z najbardziej zabójczą bronią w rękach marines UAC rozpoczną niebezpieczne misje, aby dokonać nieludzkich wyczynów, przebijając się przez hordy drapieżnych demonów najeźdźcy.

Z każdym chwalebnym zabójstwem marines przybliżają się do zwycięstwa, pozostawiając za sobą ścieżkę krwawej masy porąbanych na kawałki potworów. Nie obędzie się jednak bez kilku śmiertelnie niebezpiecznych ran…

doom karty 1

 

doom karty 2

 

doom plansza

Źródło: galakta.pl