Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gra RPG osadzona w realiach serialu „Gra o tron”

Studia Focus Home Interactive i Cyanide ściśle z HBO pracują nad grą RPG osadzoną w świecie serialu „Gra o tron”. Udostępniono nowe zrzuty ekranu i ujawniono szczegóły gry, historia której powstała przy udziale samego George’a R.R. Martina.

Oficjalnie potwierdzono, że gra będzie wydana w 2012 roku na Playstation 3, Xbox 360 oraz PC. Wizualny styl gry, tworzony przy użyciu Unreal Engine 3, ma być taki jak w serialu. Aktorzy z produkcji HBO mają podłożyć głos swoim postaciom w grze.

Scenariusz gry został napisany pod czujnym okiem twórcy tego świata George’a R.R. Martina. Twórcy obiecuję, że gra dostarczy fanom serialu i książek możliwość przeżycia niesamowitej przygody.  Gra ma oferować minimum 30 godzin zabawy.

Gracz będzie wcielać się w Morsa, członka Straży Nocnej i Alestera, czerwonego kapłana poszukującego odkupienia. Mamy okres, w którym dopiero co zmarł namiestnik króla Roberta Baratheona, Ned Stark. Dwaj charyzmatyczni bohaterowie wyruszają na wyprawę, która zabierze ich w znane miejsca Westeros – jak Mur czy Królewska Przystań – spotkają po drodze znane postacie z serialu.

W „Grze o tron” będziemy mogli wybrać klasę postaci, odnaleźć swój styl walki, dojść do dobrej równowagi pomiędzy zaletami i wadami. Zdobywając doświadczenie rozwijamy postać o nowe umiejętności itd. Typowe elementy każdego RPG. Podczas walki będziemy mogli zwolnić czas, aby zanalizować sytuację i zaplanować kolejne ruchy. W grze dużą rolę będą odgrywać umiejętności polityczne – często dialogami będzie można zmienić kierunek rozwoju fabuły lub rozwiązać krytyczny problem.

Wracając na chwilę do serialu – w jednym z ostatnich wywiadów Charles Dance (Lord Tywin) stwierdził, że w maju/czerwcu mają rozpocząć się zdjęcia do 3. sezonu „Gry o tron”. Czyżby było to nasze potwierdzenie? HBO na razie oficjalnie nie zamówiło 3. sezonu.

gra1

gra2

gra3

gra4

gra5

gra6

gra7

gra8