Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gra wideo na bazie Gamedeca

Polskie niezależne studio Anshar Studios pracuje nad gradaptacją cyklu „Gamedec” Marcina Przybyłka – zaprezentowano też zwiastun i uchylono rąbka tajemnicy o tej dotychczas pozostającej w cieniu adaptacji.

Gra ma zabrać uczestników do cyberpunkowego świata przyszłości, w którym wirtualna rzeczywistość przyćmiewa życie w realu. Gracz wcieli się w tytułowego detektywa, specjalizującego się w zbrodniach związanych z fantomatyką; i wyruszy w podróż po futurystycznym dwudziestodwuwiecznym Warsaw City. Sama fabuła nie będzie odtwarzać tego, co znamy z książek – na ekranie będziemy mogli doświadczyć zupełnie nową historię.

Według doniesień twórców – wśród których w charakterze konsultanta ds. światotwórstwa znalazł się autor pierwowzoru – zapowiadają, że gra będzie oparta głównie na dwóch pierwszych tomach pięcioksięgu, lecz gracze powinni raczej spodziewać się większego mroku niż książkowej serii. Co więcej, dzieło ma być nieliniowe, będzie ponoć „żywo” reagować na poczynania gracza, a podjęte decyzje będą niosły za sobą konsekwencje.

Growy „Gamedec” ma być izometrycznym RPG-iem, w którym będziemy przemieszczać się nie tylko po klimatycznej, ponurej Warszawie przyszłości, lecz także po wirtualnych – nierzadko kontrastowych czy cukierkowych – światach, dzięki czemu twórcy nie musieli ograniczać się do zbieżnych geograficznych lokalizacji.

Premiera przewidziana została na 2020 rok.


Źródło: AnsharStudios/YouTube