Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Growy tydzień #4

Większość października w świecie gier zdominowały dwie premiery – najpierw „Assassin’s Creed: Odyssey”, następnie „Red Dead Redemption 2”. I uczyniły to do tego stopnia, że zanim jeszcze zacząłem grać w najnowszą produkcję Rockstar, odczuwałem nią lekki przesyt… Oczywiście celowo przesadzam, ale nie da się ukryć, że zarówno działy produkcji Ubisoftu i Rockstar, jak i sami gracze, twórcy treści, itd. przeszli w tym wypadku sami siebie. Ostatni raz coś podobnego działo się chyba przy okazji premiery „Diablo 3”. W takich warunkach z pewnością mogło wam umknąć kilka ciekawych informacji.

Poznaliśmy listę gier jakie ukażą się wraz z PlayStation Classic

Sony postanowiło osłodzić graczom poniedziałek poprzez zapowiedzenie jakie tytuły wejdą w skład ich retro-konsolki, PlayStation Classic. Nie potrafię w sobie znaleźć pasji ani wobec tej konsoli, ani wobec wchodzących w jej skład tytułów, dlatego ocenę pozostawiam wam.

Ruszyły beta testy „Fallout 76”

Użytkownicy konsol Xbox One jako pierwsi mogli znaleźć się w postnuklearnej Wirginii w ramach startu beta testów najnowszego Fallouta. To chyba najbardziej kontrowersyjna część tego cyklu od czasów „trójki” – głównie ze względu na położenie akcentu na rozgrywki multiplayer. Nietypowe godziny trwania testów sprawiają, że w aby wziąć w nich udział w Polsce, trzeba być naprawdę zdeterminowanym fanem serii. Biorąc też pod uwagę, że sama Bethesda zapowiada, że w becie trafimy na naprawdę wiele błędów, może lepiej poczekać do listopadowej premiery…

Nowy materiał z „Anthem”

W trakcie Paris Games Week zarejestrowano materiał z „Anthem” – najnowszego dzieła Bioware. Firma zdecydowanie miewała już lepsze okresy w swojej historii, i brak spektakularnego sukcesu (nie wspominając nawet o porażce) w przypadku „Anthem” może się dla Bioware naprawdę źle skończyć. Póki co pozostaje nam czekać na otwarte testy. I nie składać pre orderów!

DLC do „Marvel’s Spider-Man”

Jeśli macie ochotę powrócić do bujania się po Nowym Jorku wraz z Pająkiem, który nie przeszkadza nawet takim arachnofobom jak ja, to nadarzyła się idealna okazja – kilka dni temu zadebiutowało DLC, w którym będziemy mogli wyrównać rachunku z pewną Kotką. Osobiście poczekam chyba z powrotem do „Marvel’s Spider-Man” do czasu, aż ukażą się już wszystkie DLC, ale głównie dlatego, że ukończenie podstawki na 100% nieco zbyt mocno mnie zmęczyło. Jednak jeśli ktoś nie ma jeszcze dość – nie mogę go winić, bujanie się na linach jest tu tak fantastyczne…

Dimitrij Głuchowski a Andrzej Sapkowski

Nie milkną wciąż echa decyzji Andrzeja Sapkowskiego o tym, aby wystąpić na drogę prawną przeciwko twórcom gry, CDP Red. I jak dobre nie byłyby związane z tym tematem memy (a były niesamowicie udane), tak sama sprawa ani nie jest tak prosta, jak wielu osobom się wydaje, ani tak jednoznaczna. Odmiennego zdania jest jednak Dimitrij Głuchowski, który w przeciwieństwie do naszego rodzimego twórcy bardzo dobrze radzi sobie w kontaktach z twórcami gier na podstawie stworzonego przez autora uniwersum. Głuchowski nie gryzł się w język, wyzywając Asa od głupców, palantów oraz niewdzięczników. Oj Dimitrij, Dimitrij, czy ty aby nie zapomniałeś, że udzielasz wywiadu, a nie piszesz anonimowy komentarz?

I to by było na tyle w tym tygodniu. Wracajmy do „Red Dead Redemption 2” (w tym miejscu powinien się pojawić żart z pececiarzy, ale ileż można…).