Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gry z Xboxa trafią na PC

Xbox Game Pass wyjdzie z konsol i trafi również na komputery osobiste. Wiadomo też ile to wszystko będzie kosztować i jakie gry będą dostępne na początku subskrypcji.

Usługa ma kosztować 4,99 dolara miesięcznie, ale obecnie można przetestować ją za jedynie jednego dolara. Xbox Game Pass będzie kompatybilny z komputerami osobistymi z systemem Windows 10. Na razie jest to wersja beta pełnej usługi, przez co w najbliższym czasie dostęp do katalogu gier firmy Microsoft będzie nieco ograniczony. W ramach pakietu można wypróbować poniższe tytuły, choć niektóre znajdują się tam wyłącznie jako zapowiedzi (tzn. aktualnie nie są dostępne).

W Xbox Game Pass na PC zapowiedziano: „Halo: The Master Chief Collection”, „Gears 5”, “Forza Horizon 4”, “Hello Neighbor”, “Helloblade: Senua’s Sacrifice”, “Sea of Thieves Anniversary Edition”, “State of Decay 2”, “Ori and the Will of the Wisps”, “We Happy Few” oraz “Ark: Survival Evolved”.

Gracze posiadający już usługę w Xbox One zapewne większość zaprezentowanych tytułów znają, choć posiadanie obu pakietów ma dać kilka dodatkowych korzyści subskrybentom – m.in. rozszerzona wersja katalogu czy specjalna zniżka na wybrane zakupy (choćby DLC dla poszczególnych dzieł). Podobno mają być także okresowe różnice w dostępie do konkretnych gier między usługą Xbox One i PC.

Ponadto, wkrótce ma pojawić się więcej informacji na temat Xbox Game Pass Ultimate – w tym przypuszczalnie data premiery.


Źródło: comicbook.com