Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Gwiezdne Wojny od Ubisoft!

Lucasfilm Games pochwaliło się, że nawiązało współpracę ze studiem Ubisoft i Massive Entertainment w celu opracowania gry (serii gier?) ze świata „Gwiezdnych Wojen”.

Studio podległe koncernowi Disneya oświadczyło, że nastała nowa era w historii „Gwiezdnych Wojen” i najwyższy czas otworzyć się na pomysłowych, zdolnych deweloperów. Stąd intensywniejsze prace oraz poszukiwania w sektorze Lucasfilm Games. Studio ogłasza, że ma zespół profesjonalistów, którzy będą w stanie pracować z programistami w celu kształtowania opowieści i gier, a także wspomagać we wszelkich działaniach kreatywnych. A same gry mają powstawać na różne platformy, dlatego że ludzie odpowiedzialni za te zadania posiadają odpowiednie kompetencje i doświadczenia, silna pozycja IP z kolei umożliwi dotarcie zarówno do fanów, jak i zupełnie nowych osób.

Realizacją tego przedsięwzięcia jest między innymi nawiązanie stałej współpracy z Ubisoft, czego celem ma być opracowanie nowej historii w gwiezdnym uniwersum. Podobno prace nad wspomnianym projektem trwają od pewnego czasu. Co więcej, twórcy zapowiadają, że będzie to wyjątkowe zanurzenie się w opowieść i realia.

W samym komunikacie pojawiło się również odniesienie do Electronic Arts, które – wierząc ogłoszeniu – ma swoją rolę w przyszłości gier ze świata Gwiezdnych Wojen.


Źródło: starwars.com